Do bývalého hlavního města Japonska

Období kvetoucích třešní, během kterého se do Kjóta vydává největší množství turistů, je již dávno pryč. Město tak není zaplněné a stává se dokonalým místem pro relax a poznání bohaté japonské kultury se vším všudy.

Ideální je si projet "město gejš" na vypůjčeném elektrokole. Vyznačené části chodníků pro cyklisty a stezky k jízdě na kole určené jsou přehledné a prakticky všude. Jen nesmíte zapomenout na to, že se jezdí po levé straně. :)

Jedinečnou atmosféru nasajete u nemalého množství chrámů a památek, z nichž většina je zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Nebo třeba jen stačí procházka podél řeky Kamo s matcha čajem take away v ruce.

Pokud si potrpíte na luxus a delikatesy těch nejlepších restaurací na světě, v Kjótu se nachází pestrý zástup podniků s Michelinskými hvězdami. Některé z nich jsou ale například jen pro 4 návštěvníky za večer. Je proto nutné včas udělat rezervaci.

Milovníci mořských plodů a sushi si přijdou jednoznačně na své a těm, kteří raději holdují masu, doporučujeme ochutnat pravé Wagyu hovězí. Japonské BBQ samo o sobě určitě stojí za to vyzkoušet. Víte, že na prémiových farmách je Wagyu skot dokonce i masírován?

Také bychom rádi zmínili hotel The Ritz-Carlton, kde doporučujeme když už ne bydlet, tak alesoň zajít na večerní drink.

Zdroj: ritzcarlton.com

Děti si samozřejmě také přijdou na své. V nedaleké Osace je totiž zábavní park Universal Studios, který zajistí program (nejen pro ratolesti) na minimálně jeden celý den. :)

#dovolena #japonsko #kjoto #unesco #dedictviunesco #universalstudios #michelinskahvezda #kyoto

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square