Gibraltar

Zámořské území Spojeného království o rozloze 6,5km2 na jihu Pyrenejského poloostrova je ideálním místem na víkendový výlet. Ročně jej navštíví zhruba 7 milionu turistů a ani během zimních měsíců tam neklesá teplota pod 10 stupňů Celsia.

Již jen přílet na Gibraltar je adrenalinovým zážitkem vzhledem k tomu, že je jeho mezinárodní letiště označováno jako nejnebezpečnější ze všech evropských letišť a 5. nejnebezpečnější na celém světě. Po samotné ranveji se také můžete projít, pokud se vydáte na španělskou stranu a budete chtít navštívit třeba známé nedaleké městečko Marbella.

Hlavní místo, které turisty láká navštívit, je skála "Rock of Gibraltar", na jejíž vrchol jezdí lanovka. Na mezizastávce lanovky se můžete dostat na vyhlídku Ape's Den a pravděpodobně se Vám naskytne možnost vidět příslušníky jediné evropské kolonie opic.

Určitě stojí za zmínku i jeskyně St. Michael's Cave, rozsáhlé podzemní chodby The Great Siege Tunnels, Gibraltarské muzeum, výběžek Europa Point a nesmíme opomenout ani fakt, že je na Gibraltaru i několik písečných pláží.

#gibraltar #vylet

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square