VRTULNÍKEM NA HORY

Vybrat si můžete z několika modelů helikoptér, které se liší hlavně kapacitou a maximálním doletem, jenž musíte zohlednit v závislosti na vytoužené destinaci. Představíme vám tři vrtulníky amerického výrobce Bell Helicopter Textron. Všechny zmíněné typy disponují turbínovými motory, s kterými létají i dopravní letadla Boeing či Airbus.

Bell 206

Nejmenší je Bell 206, jenž pojme celkem 5 lidí včetně pilota. Jedná se o jednomotorový stroj s dvoulistým rotorem, který jste jistě viděli v mnoha (nejen) amerických filmech. Díky své všestrannosti je to vůbec nejpoužívanější typ vrtulníku na světě a jistě stojí za zmínku, že v roce 1982 jako úplně první vrtulník absolvoval cestu kolem světa. Průměrná cestovní rychlost je 190 km/h a maximální dolet činí 690 km.

Bell 407

Pokud se chystáte cestovat s více lidmi či zkrátka vyžadujete více místa, možná zvolíte tento lehký, avšak o něco větší model. Kabina pojme celkem 7 lidí včetně pilota, čtyřlistý rotor je poháněn jedním motorem. Vrtulník navíc disponuje košem na lyže i na jiné větší náklady. Cestovní rychlost je 225 km/h (s košem na lyže o něco méně), maximální dolet je 624 km.

Bell 429

Královskou variantu představuje Bell 429, který má kapacitu 8 míst včetně pilota. Jedná se o jediný dvoumotorový vrtulník v této flotile. Je schopný tzv. letu podle přístrojů, který vám umožní vyrazit do oblak i za méně příznivých meteorologických podmínek. Bell 429 se může pochlubit cestovní rychlostí 245 km/h a doletem až 760 km.

A kam vyrazit?

Vzdálenost, kterou je možno bez mezipřistání urazit, se s letadly pochopitelně nedá srovnat. Pokud byste tedy chtěli vyrazit do některého ze vzdálenějších středisek například ve Švýcarsku, je třeba vzdálenost konkrétní destinace zohlednit při výběru typu helikoptéry. Kouzlo vrtulníkové přepravy spočívá v tom, že lze za denního světla vyrazit na cestu z vlastní zahrady. Cestujte v klidu, bez zbytečného čekání a odbavování. Ačkoliv každý hotel nedisponuje vlastním heliportem, v bližším okolí se většinou najde vhodná přistávací plocha. Horských středisek, kam byste se mohli vydat vrtulníkem, existuje celá řada, my se podíváme na ta nejzajímavější z nich.

Kempinski Das Tirol – Jochberg, Rakousko

Proslulý hotel v Tyrolsku, který leží jen pár kilometrů od Kitzbühelu. Přistání s vrtulníkem je možné ve 20 minut vzdáleném městě St. Johann. V zimě vás potěší kilometry sjezdovek všech obtížností, během léta na vás čeká více než 200 km turistických stezek.

Pokoje a suity jsou elegantní a velmi prostorné. Ubytujte se například v suitu Penthouse, který disponuje 520 m² a je tak vůbec největším apartmá v Rakousku. Z restaurací je třeba zmínit Sra Bua, kde se potkávají vlivy tyrolské a asijské kuchyně. Nechte o sebe pečovat v rozlehlém wellness & spa centru (3 600 m²). V rámci hotelu je dále k dispozici módní butik, obchod se sportovními potřebami, limuzínový servis či hlídání dětí v Kempinski Kids Clubu.

Orientační vzdálenost: Praha – 300 km, Brno – 320 km

Schloss Fuschl Spa Resort – Vorderelsenwang, Rakousko

Nejblíže položený hotel z našeho seznamu se nachází v Tyrolsku a má vlastní heliport. Už dvě hodiny po startu z Prahy si tak budete vychutnávat horskou atmosféru u krbu vašeho suitu. Objevte krásy tyrolských Alp a prozkoumejte kouzelná zákoutí nedalekého Salcburku, rodiště W. A. Mozarta.

Na odkaz slavného skladatele jsou tu náležitě hrdí, a proto není divu, že se největší suite v hotelu Schloss Fuschl nazývá Mozart Suite. Vysoká koncentrace luxusu s nádechem extravagance dává tušit, proč zde vždy s oblibou pobývali šlechtici, důležití státníci i filmové hvězdy. V restauraci můžete ochutnat gourmet pochoutky kombinující to nejlepší z francouzské a rakouské kuchyně. Hotel leží u břehu jezera Fuschlsee a nabízí tak nádherný výhled na zalesněné kopce zrcadlící se v průzračné hladině.

Orientační vzdálenost: Praha – 270 km, Brno – 300 km

Gasthof Post – Lech, Rakousko

V západním cípu Rakouska se nachází městečko Lech, bašta gourmet kuchyně pyšnící se přezdívkou The World Gourmet Village. Vrtulník může přistát 10 minut od hotelu Gasthof Post, který již 80 let v duchu místních tradic spravuje rodina Moosbruggerových. Nedaleký Arlberg je kolébkou alpského lyžování a nabízí 300 km propojených sjezdovek.

Každý pokoj je naprosto jedinečný – zkuste třeba Kaiser Suite (114 m2), kde se snoubí tradiční styl císařského Rakouska s designovými prvky 21. století. V restauraci Post-Stuben můžete okusit fenomenální pokrmy michelinského šéfkuchaře Michaela Spirka, v Kutscherstube na vás kromě schnitzelu čekají i další speciality rakouské kuchyně. Večer pak zajděte na drink do oblíbeného baru spisovatele Ludwiga Bemelmanse. Pokud sem zamíříte v létě, najdete v okolí 350 km značených turistických stezek či golfové hřiště.

Orientační vzdálenost: Praha – 450 km, Brno – 550 km

Kempinski Hotel Berchtesgaden – Berchtesgaden, Německo

V nadmořské výšce přes 1 000 metrů se ubytujte v jednom z panoramatických suitů a plnými doušky vychutnejte atmosféru zdejší pohádkové krajiny. Majestátní horský masiv Watzmann (druhý nejvyšší vrchol Německa) budí úžas a zdolání jeho vrcholu je opravdovou výzvou pro milovníky alpinismu. Křišťálově čisté Königsee je pak mnohými považováno za vůbec nejkrásnější alpské jezero. V okolí se nachází i termální prameny a solné doly, které rovněž stojí za prozkoumání.

Orientační vzdálenost: Praha – 300 km, Brno – 320 km

Ostatní horská střediska dostupná helikoptérou

Další zajímavou variantou je The Chedi ve švýcarské vesničce Andermatt (600 km z Prahy), do nějž se z nejbližšího helipadu dostanete do 20 minut. Jiný švýcarský hotel, Arosa Kulm Hotel v obci Arosa (550 km), má helipad vzdálený pouze 10 minut. A pokud byste chtěli vyrazit do Itálie, Hotel Villa Cordevigo (600 km) u břehu Gardského jezera má možnost přistání přímo na hotelovém prostranství.

Ať už jste si ze zmíněných hotelů vybrali, nebo toužíte vrtulníkem vyrazit do jiného horského střediska, kontaktujte nás.

Zdroj: Exclusive Tours

#vrtulnikemnahory

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square