VÁNOČNÍ NÁKUPY V NEW YORKU

Big Apple, jak se New Yorku přezdívá, je i díky mnoha filmům (Sám doma 2, Když Harry potkal Sally, Otec rodiny) pověstný svou neopakovatelnou atmosférou v období Vánoc. Tu umocňuje bohatá pouliční výzdoba a výrazné výlohy obchodů, které září barvami více než jindy. Kromě toho se ve městě odehrává řada zajímavých událostí a je tu také mnoho již tradičních vánočních atrakcí, které stojí za to navštívit.

Nejznámější ikonou vánočního New Yorku je bezpochyby strom u Rockefellerova centra, jehož rozsvícení je velmi sledovanou událostí symbolizující začátek vánoční sezóny. Hned vedle najdete kluziště, které se každoročně stává populárním místem jak pro děti, tak i pro všechny ostatní věkové skupiny, které si chtějí naplno vychutnat magickou atmosféru vánočního velkoměsta. Krásný zážitek každoročně nabízí newyorská botanická zahrada, která pořádá Holiday Train Show (22. listopadu – 15. ledna) – vánoční modelovou železnici vedenou mezi maketami světoznámých budov.

Až zamíříte za nákupy, rozhodně navštivte Macy‘s, jeden z největších obchodních domů na světě, který zde stojí již od roku 1901 (v roce 1978 byl prohlášen za národní historickou památku) a stále se v něm můžete projet na původních dřevěných eskalátorech. Zajít musíte také do obchodního domu Saks na 5. Avenue, která je bezpochyby nejznámější nákupní ulicí na světě. Kousek odsud najdete rovněž obchodní dům Bloomingdale‘s nebo slavnou pobočku klenotnictví Tiffany & Co., kterou určitě znáte z filmu Snídaně u Tiffanyho s Audrey Hepburn v hlavní roli.

Pokud toužíte po originálních vánočních ozdobách a ručně vyráběných dárcích, zajděte na jeden z mnoha pouličních trhů. Nejznámější z nich je pravděpodobně Bank of America Winter Village (28. října – 2. ledna) v Bryant Parku, která i přes svou rozlehlost (1 500 m2) nabízí příjemnou sváteční atmosféru. Vyhlášenými trhy jsou také Union Square Holiday Market (16. listopadu – 24. prosince) a Grand Central Holiday Fair (13. listopadu – 24. prosince), když se ale chvíli budete procházet ulicemi, pravděpodobně narazíte na mnohé další.

A kde se ubytovat? Pokud máte rádi osvědčenou klasiku, přímo se nabízejí Four Seasonsnebo Hotel Plaza hned u Central Parku. Pokud cestujete i se svým mazlíčkem, zkuste The Peninsula nebo Park Hyatt, které poskytují skvělé služby v rámci své pet-friendly filozofie. A za zkoušku rozhodně stojí i The Nomad Hotel, jenž nabízí neotřelou vintage atmosféru s výhledem na proslulou Broadway.

Chcete vyrazit na vánoční nákupy do New Yorku? Kontaktujte nás.

Zdroj Exclusive Tours

#nakupyvnewyorku

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square