4 nové michelinské hvězdy v Alpách

Až budete zvažovat, kam na hory, může se vám zachtít vyzkoušet restaurace, které v posledním vydání Michelinského průvodce dostaly novou hvězdu. Najdete je na třech místech: dvě v italském San Cassianu, po jedné ve Svatém Mořici a v Andermattu ve Švýcarsku.

St. Hubertus, San Cassiano

Nově tříhvězdičkovou restauraci v klasickém horském hotelu Rosa Alpina vede už třetí generace rodiny Pizzininiů. Současný šéfkuchař Norbert Niederkofler se soustředí na místní suroviny, takže čekejte hodně zvěřiny a horských bylin. Menu se mění podle sezony.

Před večeří vás šéfkuchař pozve do kuchyně na sklenku prosecca a plátek prosciutta a pokud se domluvíte, nechá vás, abyste mu pomohli s přípravou pětichodového menu a něco se přitom přiučili.

Restaurace otevírá jen v zimě a létě. V úterý je zavřeno.

La Siriola, San Cassiano

V rodinném hotelu Ciasa Salares najdete tři restaurace, La Siriola je z nich podle michelinských ochutnávačů evidentně nejlepší. Vede ji Matteo Metullio, letos dostal druhou hvězdu a je ze všech italských michelinských kuchařů nejmladší. Nijak se také neomezuje místními surovinami ani sezonami, jeho kuchyně pestrá a mezinárodní. Největším tahákem je tu Eglatine, menu o deseti chodech. Prvních sedm se podává u stolu, pak jsou hosté zváni do sýrárny, poté do čokoládovny, končí se desertem a kávou opět u stolu. Restaurace je vyhlášená i širokým výběrem vín.

Otevřeno je každý den kromě pondělí od 19.15 do 21.30.

The Chedi, Andermatt

Pokud máte rádi švýcarské hory a japonskou kuchyni, jste v japonské restauraci hotelu Chedi v Andermattu zřejmě na nejlepším možném místě. Úsilí šéfkuchařa Dietmara Sawyera se tu v jednu michelinskou hvězdu zúročilo pouhých pár měsíců po otevření. Čeká vás všechno očekávané – sushi, sashimi, tempura, teppanyaki, stejně jako moderní pěti- až desetichodová menu kaiseki a široký výběr saké.

Otevřeno je od středy do neděle od 18.30 do 22.00, ve vrcholné sezoně každý den.

IGNIV, Svatý Mořic

Ve Svatém Mořici je michelinských hvězd k dispozici víc, úplně nová je tu jedna. Dostal ji Marcel Skibba v novém podniku Andrease Caminady v klasickém hotelu Badrutt’s Palace. Otevřeno je denně od 18.30 do 23.30.

Pro rezervaci nás neváhejte kontaktovat.

Zdroj: Travel Design, JIŘÍ ZBOŘIL / 1.12.201

#4novemichelinskehvezdyvalspach

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square