Pohár šesti národů 2018

Rugby 6 Nations (Pohár šesti národů) se v současné době účastní šest nejlepších evropských zemí hrající rugby - Anglie, Irsko, Wales, Skotsko, Francie a Itálie.

Vítěz tohoto turnaje se stává neoficiálním mistrem Evropy. Rugby 6 Nations bylo založeno již v roce 1883, kdy se původně účastnily jen země Spojeného království (Home Nations), v roce 1910 byla soutěž rozšířena o Francii a název přejmenován na Five Nations. Od roku 2000 funguje v současné formě Rugby 6 Nations po přijetí šestého účastníka - Itálie. Aktuálně se dost mluví o možnosti připojení dalšího účastníka, případně výměny Itálie, jejíž výkony dlouhodobě nedosahují valné úrovně. Dle zákulisních informací je velkým adeptem na toto místo Gruzie.

Každá ze zemí odehraje jedno utkání se svým soupeřem, tedy celkem 5 utkání. Jelikož se RB6 hraje každoročně, země si pořadatelství střídají, tedy standardně každý národ odehraje v rámci jednoho ročníku 2-3 utkání na domácí půdě a v dalším roce se poměr obrátí. Velmi cenný je tzv. Grand Slam, tedy vítězství ve všech pěti utkáních v rámci jednoho turnaje - tento počin se povedl naposled Anglii v roce 2016.

Rozpis utkání Rugby 6 Nations 2018 naleznete zde:

Zajistíme pro vás vstupenky, neváhejte nás kontaktovat.

#poharsestinarodu2018 #rugby6nations

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square