Zbrusu nový resort uprostřed džungle

Rosewood, Luang Prabang, Laos

Místo, kde se člověk schová v bujné přírodě, zároveň si ale může také rozšířit kulturní nebo duchovní obzory. Hodí se kdykoli toho chcete víc najednou, nepotřebujete k tomu moře a máte rádi vlhké a teplé klima.

Luang Prabang je jedním z nejzachovalejších laoských měst někdejší francouzské koloniální éry, stále tu však funguje i mnoho starobylých chrámů a klášterů. Leží na břehu řeky Mekong a celé je obklopené bujnou vegetací. Stačí deset minut jízdy od historického centra a octnete se v prakticky neporušené džungli, uprostřed níž se schovává i nový resort společnosti Rosewood.

Americký architekt se sídlem v Bangkoku Bill Bensley jej navrhl tak, aby co nejméně narušil okolí. Každý z příbytků stojí na břehu řeky či potoka, v blízkosti je dokonce i vodopád. Vše je promyšlené tak, aby se hosté mohli maximálně uvolnit a splynout s džunglí. Pochopitelně za jistých předpokladů, koneckonců tu popisujeme luxusní resort a nikoli stanový tábor, ačkoli pět přepychových stanů tu najdete také. Každý z nich zabere asi sto metrů čtverečních, po celém obvodu má verandu a k dispozici oddělený jídelní prostor. Kromě stanů se tu však najdou i tři vily s vlastní zahradou, šest vil s bazénem nebo také osm deluxe vil se vším všudy – dohromady 22 příbytků plus malé lázně se třemi masážními místnostmi, jeden bar a jedno bistro s francouzskou a laoskou kuchyní.

Každý z příbytků je svůj a jedinečný, žádné dva nejsou stejné. Všechny kombinují staré laoské tradice s francouzským koloniálním stylem, a to jak strukturou, tak původními materiály. Navíc jsou zdobené díly místních umělců.

Bude se vám zdát, že široko daleko není stopy po nějaké civilizaci. Budete však vědět, že stačí deset minut jízdy a jste ve městě.

Rosewood Luang Prabang otvírá někdy v průběhu tohoto roku. Původně to mělo být na jaře, ale zatím to nevypadá.

Jakmile začnou přijímat rezervace, dáme vám vědět. Můžete tam být úplně první.

#rosewoodlaos

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square