Nejparádnější hotel v Londýně!

Bar v bývalém trezoru, kde se točily některé důležité scény z třetí bondovky v pořadí – Goldfinger. Bazén s výhledem na kopuli chrámu svatého Pavla. Diskrétní luxus v prostorách bývalé banky.

Přímo v centru Londýna, na rohu Poultry a Princes Street, stojí od roku 1925 elegantní budova, která necelé jedno století sloužila jako sídlo Midland Bank, svého času největší clearingové banky světa. V březnu se v ní otevře hotel The Ned pojmenovaný po původním architektovi domu siru Edwinu “Nedovi” Lutyensovi. A bude to i na Londýn velká událost.

Pokud bychom měli shrnout lákadla nového londýnského hotelu třemi slovy, řekli bychom: poloha, styl, požitky. Přesnou adresu už jsme zmínili, dodejme jen, že co se obchodu i pamětihodností týče, je to odtud prakticky na všechna důležitá místa v Londýně doslova pár kroků.

Ve stylu dvacátých let

Elegantní design vychází z Lutyensova stylu. Mnohé z původního vybavení zůstalo zachováno. To ocení zejména návštěvníci klubových prostor (k členství klubu se můžete přihlásit, zároveň máte do klubových prostor přístup jako hotelový host) v podzemí, kde na místě někdejšího trezoru banky vznikl za obrovskými pancéřovanými dveřmi bar. Dveře jsou stále na místě a jsou to jedny ze dvou největších dveří na světě. Ve zdech také zůstaly všechny původní zdobené ocelové bezpečnostní schránky. Začátkem šedesátých let sem tvůrci třetího dílu bondovek umístili Goldfingerův Fort Knox, takže jestli vás tyhle věci berou, bude vás to bavit.

Další klubové prostory najdete na střeše, kde si jednak můžete zaplavat s neopakovatelným výhledem na centrum Londýna, nebo také zajít do baru v kopuli bývalé banky, kde se budou podávat klasické koktejly a pozdní večeře z restaurace Cecconi.

#novyhotelvlondyne #thened

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square