Chcete vidět leoparda tam, kde je doma?

Milovníky divokých zvířat potěší zbrusu nový luxusní stanový lodge na okraji národního parku Yala na jihovýchodě Srí Lanky. Hostům se otevře v polovině letošního roku.

Osmadvacet klimatizovaných stanů nabídne jak veškeré pohodlí luxusního hotelu, tak náležité vzrušení z divoké přírody. Každý ze stanů zabírá pětapadesát metrů čtverečních a je vybaven vším, nač je náročný zákazník zvyklý, některé budou k dispozici i s malým bazénem.

Stany jsou rozeseté kolem pěti vodních nádrží vymyšlených tak, aby přitahovaly co nejvíc druhů ptáků a obojživelníků, které pak lze pozorovat z terasy před vchodem. Vítány jsou v resortu i rodiny s dětmi, pro něž jsou připraveny speciální stany se dvěma postelemi, jimž tu říkají „dikobrazí doupě“.

Menu v restauraci se bude každý den obměňovat, hostům, kteří vyrazí na safari autem, navaří jídlo s sebou. Zkrátka nepřijde ani relaxace. Místní spa nabídne řadu speciálních terapií založených na srílanských tradicích. Kdo se bude chtít kromě pozorování zvěře ještě teoreticky vzdělávat, bude mít k dispozici knihovnu, kde se budou zároveň promítat dokumentární filmy a konat přednášky průvodců.

Resort patří do řetězce Relais & Château a za jeho designem stojí mezinárodní skupina architektů z Holandska, Anglie a Srí Lanky. Všechny stavby jsou z pečlivě vybraných přírodních materiálů v místě obvyklých, takže nenápadně splývají s prostředím. Převládá bambus a tkaniny. Stany tvarem i barvou připomínají okolní balvany a jejich rozložení nenápadně kopíruje zvětšenou stopu leoparda, kterého tu při troše štěstí navštěvníci také zahlédnou. Oblast je jimi totiž proslulá.

#srilanka #stanovylodge

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square