Masai Mara – park, který musíte navštívit

Je nejznámějším a nejnavštěvovanějším národním parkem v Keni. Název je odvozen od Masajů, což jsou původní obyvatelé, kteří zde žijí dodnes a místní řece zvané Mara.

Rezervace je slavná zejména díky každoročnímu stěhování převážně pakoňů a zeber, které probíhá v září a říjnu.

Tento národní park byl vyhlášen za chráněnou oblast roku 1977.

Masai Mara je dostupná letadlem, autem, autobusem nebo matatu. Návštěvy národního parku se vyhněte v době dešťů, to jsou cesty zcela neprůchodné. Rezervace je bohatá zvěří, ale i množstvím turistů, což je její nevýhoda.

Můžete zde spatřit současně desítky různých druhů živočichů – gazely (gazely Thomsonovy, gazely Grantovy, impaly, chocholatky), zebry, žirafy (včetně žirafy masajské), antilopy, pakoně, slony, hyeny, šakaly, pštrosy, supy, gepardy a lvy. Objevuje se i antilopa koňská, ale velmi vzácně. Park je známý každoročním přesunem milionových stád buvolů, zeber a pakoňů, která putují za pastvou přes keňsko-tanzánské hranice do rezervace Serengeti a zpět.

Vyskytují se tu ale i jiní živočichové – lvi, levharti, gepardi, sloni afričtí, buvoli. Ale i téměř vyhubení nosorožci dvourozí. Můžeme se zde setkat i s hyenami, gepardy, šakaly a psy ušatými.

Žije zde keňský národní pták mandelínek fialoprsý a dále supi, zoborožci, pštrosi, orli, marabu africký hadilov písař, jeřáb paví a dalších více jak 470 druhů ptáků.

Nejlepší doba na návštěvu národního parku je mezi červencem a říjnem, to jsou počty pakoňů a zeber na nejvyšších počtech a nabízí dostatek potravy pro lvy, gepardy a leopardy.

Pro zajištění dovolené nám neváhejte napsat, nezávazně vám zpracujeme nabídky na cestu.

#masaimara

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square