U2 slaví

Irská skupina U2 v březnu oslaví 30. výročí vzniku svého veleúspěšného alba The Joshua Tree. Pro fanoušky si tak připravila sérii koncertů po Severní Americe a Evropě. Světové turné začíná v květnu v Kanadě. Do Prahy se ale U2 nechystají, nejblíže to čeští fanoušci budou mít do Berlína či Londýna. Lístků již mnoho nezbývá.

Napište nám, pokud je chcete. Zajistíme i cestu a bydlení.

Severoamerická část turné počítá s 26 koncerty a začne v květnu ve Vancouveru. První koncert evropské části pak čeká fanoušky 8. a 9. července v Londýně. U2 pak zahrají na starém kontinentu například 25. a 26. července v Paříži nebo 1. srpna v Bruselu. 12. července zahrají v Berlíně. Další koncerty se uskuteční v Amsterodamu, Dublinu, Barceloně a Římě.

Irská skupina se celosvětově prosadila v roce 1987 právě vydáním desky The Joshua Tree. Celkem se jí prodalo 25 milionů kopií a je nejlépe prodávanou deskou U2. Nahrávku nazvali hudebníci podle Jozuova stromu, který roste na západě USA. Jeho černobílé fotky dali také na obal desky. Skupina se pak dostala do čela hudebních žebříčků díky hitům z této kolekce písní jako With Or Without You, Where The Streets Have No Name a I Still Haven't Found What I'm Looking For.

Irská skupina U2 oslavila loni v září 40. výročí. Původně punková kapela svoji kariéru nastartovala v 80. letech. Dosud vydali celkem 13 studiových alb a získali rekordních 22 cen Grammy. Devět z nich přitom jen za album How to Dismantle an Atomic Bomb z roku 2004. O rok později byli uvedeni do Rock'n'rollové síně slávy.

#u2joshuatree #zajistimevstupenky

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square