Nejbezpečnější aerolinky

Přemýšlíte, jakou leteckou společnost zvolit pro své cesty? Jako nejbezpečnější je pro letošní rok hodnocená australská společnost Qantas. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil portál Airline Ratings, jenž se hodnocením aerolinií zabývá. Které další aerolinky patří k nejlepším?

Qantas obhájily prvenství už pátý rok po sobě, na svém kontě totiž nemají žádné závažnější technické problémy. Navíc nadále zůstávají špičkou v provozní bezpečnosti a neustále pracuje na dalším vylepšování. Z výběru letos vypadly aerolinie Emirates, které obvykle obsazují horní příčky v oblíbenosti.

Podle portálu byl rok 2016 rokem s vůbec nejmenším počtem nehod v historii letectví. I přesto ale některé aerolinie zaznamenaly méně technických závad než jiné. Přepravce Qantas podle portálu je celých 96 let své existence působení staví bezpečnost vždy na první místo a má jen velmi málo záznamů o nehodách.

V žebříčku TOP 20 se objevily například společnosti Air New Zealand, British Airways, Delta Air Lines, Lufthansa nebo Swiss. Oproti tomu z výběru vypadly jindy velmi favorizované aerolinky Emirates, které se obvykle řadí mezi špičku letecké dopravy, nebo také American Airlines. U obou přepravců totiž portál v minulém roce zaznamenal závažné technické potíže.

20 nejbezpečnějších společností v abecedním pořadí: Air New Zealand, Alaska Airlines, All Nippon Airways, British Airways, Cathay Pacific Airways, Delta Air Lines, Etihad Airways, EVA Air, Finnair, Hawaiian Airlines, Japan Airlines, KLM, Lufthansa, Scandinavian Airline System, Singapore Airlines, Swiss, United Airlines, Virgin Atlantic a Virgin Australia.

Web Airline Ratings také zveřejnil seznam nejlepších nízkonákladových přepravců za uplynulých 12 měsíců. Zde jsou v abecedním pořadí: Aer Lingus, Flybe, HK Express, Jetblue, Jetstar Australia, Jetstar Asia, Thomas Cook, Virgin America, Vueling aWestjet.

#nejbezpecnejsiaerolinky #airlineratings

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square