Skvost z Miami

Chystáte se na Floridu?

Rozhodně si nenechte ujít nádherný Art Deco District v Miami. Zdejší unikátní architektura nemá v USA konkurenci. Nadchne vás bohatostí tvarů, detaily a barvami. Rozhodně alespoň navštivte skvostný hotel společnosti Something Lovely Starting (SLS) South Beach, za nímž stojí světoznámý designér Philippe Starck.

Chcete v hotelu zamluvit pobyt nebo třeba jen večeři? Postaráme se o vše.

Věhlasný designér Philippe Starck vyniká neuvěřitelnou představivostí, jeho výjimečné stavby se staly ikonickými především pro svou nadčasovost a mnoha městům dodaly nový rozměr. Všestrannost tohoto návrháře je skutečně obrovská, zahrnuje téměř vše, co si dokážeme představit – od nábytku, doplňků pro domácnost, zubních kartáčků přes automobily, motorky, jachty až po domy.

Starck v miamském hotelu SLS South Beach moderně zkombinoval snový svět s latinskými a asijskými prvky, ale zároveň nechal vyniknout art deco styl budovy. Na přání Sama Nazariana, zakladatele hotelového řetězce, spolupracoval na rekonstrukci i slavný zpěvák a skladatel Lenny Kravitz, který navrhl Penthouse Suite.

Přestavba historického art deco hotelu přišla takřka na 50 milionů dolarů.

V interiéru 132 hotelových pokojů si Starck vyhrál s tématem francouzské aristokracie a nechal se inspirovat Madame Pompadour, legendární milenkou Ludvíka XV. Zařídil je velkými bílými gauči, bílou dřevěnou podlahou, na zdi pověsil gobelíny se starobylým potiskem a místnosti osvětlil svým typickým výrazným lustrem. Bílou barvu doplnil světle růžovými akcenty v doplňcích a skleněných stěnách sprchového koutu, ale také třeba na lehátkách a slunečnících na hotelové pláži. Chloubou hotelu je i japonská restaurace Katsuya s vyhlášeným sushi menu, jejíž interiér navrhl také Starck.

South Beach je místem s největší koncentrací art deco architektury dvacátých a třicátých let ve Spojených státech a okrsek je od roku 1979 památkově chráněný. Barevné stavby reprezentují období, kdy Miami Beach bylo propagováno jako "tropické hřiště." Budovy z dvacátých let jsou navrženy ve středomořském stylu, zatímco objekty po roce 1930 lze označit jako Art Deco a mezinárodní modernu. Okrsek lze rozdělit do třech částí – hotelová oblast (podél Collins Avenue a Ocean Drive), komerční oblast (podél Washington Avenue a pěší nákupní ulice Lincoln Road s mnoha butiky všech světových značek) a obytná část s osmdesáti bloky kolem Flamingo Parku. V posledních letech se obnově všech těchto staveb věnovala velká pozornost a South Beach se stalo velmi módní čtvrtí. Tady mají své domy třeba návrhář Ralph Lauren, herci Jack Nicholson, Sylvester Stallone, Robert de Niro, Sharon Stoneová či třeba Cher.

#skvostzmiami #philippestarck

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square