ZZ Top

Americká bluesrocková skupina ZZ Top vystoupí v rámci The Tonnage Tour 19. července v plzeňské Home Monitoring Aréně.

Dejte nám vědět, pokud máte zájem o vstupenky.

Trojice texaských vousatých hudebníků, kteří hrají blues místy s hardrockovou energií, se do Česka vrátí po třech letech. Od jejich posledního koncertu v Pardubicích se zpěvák Billy Gibbons v americkém Kongresu zúčastnil odhalení busty Václava Havla, kde krátce zahrál na kytaru a vyzdvihl Havlovu lásku k blues.

Baskytarista Dusty Hill se poprvé setkal s kytaristou Billym Gibbonsem a bubeníkem Frankem Beardem v roce 1969 a o rok později už vydali úspěšný albový debut. Desítky let nezměnili sestavu a zvuk skupiny se v současnosti moc neliší od přelomu šedesátých a sedmdesátých let, kdy se formoval jižanský rock jako směska rokenrolu, boogie, blues a country.

Trojice spolu poprvé jamovala 10. února 1970 a ještě téhož roku vydala debutové elpíčko "ZZ Top´s First Album". ZZ Top v prvních sedmi letech své existence neúnavně koncertovali zejména v celém Texasu a povodí Mississipi, kde posluchači nejvíce oceňovali jejich směs blues, boogie a jižanského rocku. Po více než roce se jejich vinylový kus rozrostl o pozlacený přírůstek "Rio Grande Mud". Teprve třetí album "Tres Hombres" obsahovalo mezinárodní hit "La Grande", jenž byl složen podle písně "Boogie Chillen" Johna Lee Hookera a textově ovlivněn zavřením stejnojmenného texaského nevěstince. Posledním počinem texaských ZZ Top byla před třemi roky deska La Futura.

#zztop #zajistimevstupenky

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square