Nick Cave & The Bad Seeds

V rámci evropské části turné k desce Skeleton Tree vystoupí 26. října v pražské O2 areně australský zpěvák Nick Cave se svou skupinou The Bad Seeds.

Dejte nám vědět, pokud chcete vstupenky.

Jsou tomu čtyři roky, kdy Nick Cave & The Bad Seeds naposledy navštívili Českou republiku. Bylo to přesně 22. listopadu 2013 a dle přítomných recenzentů takřka uhranuli přítomné publikum. To bylo při příležitosti turné k jejich tehdejší novince Push The Sky Away.

Nick Cave zahájil v lednu australské turné, na kterém dostaly velký prostor i starší skladby, včetně těch z osmdesátých let, jako jsou Tupelo, From Her To Eternity, The Mercy Seat, The Weeping Song nebo The Ship Song, i o něco novější písně Red Right Hand nebo Higgs Boson Blues. Pokaždé ale přehrál skoro celou poslední desku, která je svým způsobem elegií za zesnulého syna Arthura. Album Skeleton Tree dosáhlo prvenství v žebříčcích osmi zemí, dostalo se mezi prvních pět alb v jedenácti zemích a do první dvacítky alb v mnoha dalších. Album kapele získalo její dosud nejvyšší umístění v žebříčcích Velké Británie: 2 (OCC) a USA: 27 (Billboard).

V květnu se Cave přesune do Spojených států. Evropské turné pak začne v září pěticí koncertů ve Velké Británii. Kapela na turné hraje ve složení: Nick Cave, Warren Ellis, Martyn Casey, Thomas Wydler, Jim Sclavunos, Conway Savage, George Vjestica a Larry Mullins.

Nick Cave & The Bad Seeds jsou jedněmi z nejlépe kritikou oceňovaných umělců současnosti, prodali dosud celosvětově přes pět milionů alb. Jejich vliv je nesmírný a dalekosahající, jsou nadále jedněmi z umělecky nejsilnějších a nejpůsobivějších seskupení na světě.

#nickcave #thebadseeds

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square