Diana Krall

Kanadská zpěvačka a klavíristka Diana Krallová, jedna z nejznámějších tváří současné jazzové scény, vystoupí 20. září v brněnské DRFG Aréně, v rámci festivalu JazzFestBrno.

Máte zájem o vstupenky? Obraťte se na nás.

Se svým ranně bopovým pianistickým stylem, elegantním a zároveň smyslným zpěvem a nevídaně fotogenickým vzhledem vlétla Diana Krall do jazzového světa v druhé polovině 90. let jako hurikán. Od těchto dob se Diana Krall posunula nejen interpretačně, ale i autorsky a dokazuje, že vedleinstrumentálních dovedností a uhrančivého hlasu jí nechybí ani rozměr nefalšované a poutavé písničkářky. Od roku 1996 byla třináctkrát nominována na cenu Grammy, přičemž pětkrát nominaci proměnila ve vítězství. Za svá alba získala devětkrát zlatou, třikrát platinovou a sedmkrát multiplatinovou desku. Prodala 6 milionů nosičů v USA a přes 15 milionů po celém světě.

Do Česka prý Krallová jezdí ráda už proto, že rodiče jejího dědečka z otcovy strany se původně jmenovali Královi. V Brně dosud slavná Kanaďanka nehrála, avšak české publikum ji zná díky opakovaným vystoupením v Praze. Když do našeho hlavního města dorazila v roce 2004, byl její koncert v Lucerně pro mimořádný zájem přesunut do T-Mobile Areny na holešovickém Výstavišti. Krallová jej zopakovala roku 2009 v Kongresovém centru, naposledy v Praze vystoupila před dvěma roky. „V brněnské DRFG Areně se Diana Krall představí s jazzovým kvartetem, s nímž již mnohokrát dokázala vykouzlit intimní atmosféru i ve sportovní hale. DRFG Arena je navíc prostor poměrně komorní a nabízí velmi solidní akustiku pro tento typ koncertu,“ říká umělecký ředitel festivalu JazzFestBrno Vilém Spilka.

#dianakrall #zajistimevstupenky

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square