Koňské polo na sněhu

Ve Špindlerově Mlýně se 3. a 4. února koná již čtvrtý ročník Českého mistrovství koňského póla na sněhu, které je vždy neobyčejnou podívanou. Spolu s turnajem ve Svatém Mořici a Kitzbühelu je jedním z mála turnajů koňského póla na sněhu v rámci celé Evropy a světa.

Nenechte si ujít tuto mimořádnou událost. Zajistíme vám VIP vstupenky.

Krásná scenérie, mezinárodní účast hráčů (Argentina, Malta, Anglie,…), bojovná atmosféra, ale i přátelský duch mezi hráči i diváky - to je Czech Snow Polo Masters 2017 ve Špindlerově Mlýně.

Akcí tohoto druhu je na světě pouze několik. Právě na zamrzlém jezeře ve švýcarském Svatém Mořici se v roce 1985 hrálo pólo na sněhu poprvé. Soutěží v něm speciální koně - pólo pony, kteří vznikli křížením argentinských criollos a anglických plnokrevníků.

Klasické koňské pólo patří k nejstarším týmovým sportům v dějinách lidstva. Vzniklo už v 6. století před naším letopočtem v Persii, odkud se jako zábava urozených rozšířilo do Japonska a Indie. Britští kolonizátoři hru v 19. století přivezli na ostrovní království, ve stejné době se dostala i do USA.

#konskepolo #vipvstupenky #zajistime

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square