Seychely na míru

Toužíte po klidu, odpočinku a jedinečném prostředí? Vše najdete na Seychelách. Uchvátí vás přírodou i minimem turistů. Tím nejlepším místem pro pobyt je exkluzivní resort North Island. Relaxaci vám zpříjemní luxusní, velmi osobní služby, šéfkuchařem na míru připravené pokrmy i pocit, že jste na ostrově zcela sami.

Zajistíme vám nejen pobyt v tomto unikátním hotelu, ale i na jakémkoliv jiném místě ostrovů.

Více než stovka ostrovů v západní části Indického oceánu s žulovými štíty a hustým deštným pralesem, který sestupuje až k průzračné mořské hladině. Místo, kde se ovoce rodí samo a oceán se hemží rybami. Když Evropané přistáli u seychelských břehů, věřili, že objevili skutečný ráj. Nádherné pláže s bizardními balvany, křišťálově čistá voda, všudypřítomná bujná vegetace či vzácné obří mořské želvy, to vše se zde dochovalo do dnešních dnů. Místní obyvatelé si toto přírodní bohatství pečlivě ochraňují. Důkazem je i přísná regulace počtu turistů. Místní pyšně říkají, že Seychely nejsou pro každého, a dodávají, že nenabízejí pouze dovolenou v konkrétním hotelu, ale i zdejší atmosféru a přírodní krásy.

Seychely se těší poměrně stálému tropickému podnebí s průměrnými teplotami mezi 24 a 30 °. Nejtepleji bývá v březnu až dubnu, relativně nejchladnějším obdobím roku je pak léto od července do srpna. Dnešní Seychelané jsou potomci přistěhovalců převážně francouzského, afrického, indického, čínského a arabského původu. Právem jsou zdejší obyvatelé označováni za nejpřátelštější lidi na Zemi. Na své si zde přijdou milovníci dobrého jídla. Pro Seychely jsou typická kreolská jídla s kari, mořské plody, ale také mezinárodní speciality.

North Island je dokonalým útočištěm. Dočkáte se tu tak soukromí, klidu i pocitu výjimečnosti. Tento exkluzivní resort představuje zcela vlastní kategorii hotelu s originálním konceptem ubytování zvaným “luxus bosých nohou”, který nemá ve světě konkurenci. Podle mnohých odborníků je North Island nejlepší hotel světa. Tvoří jej pouze jedenáct vil pro hosty, kteří mají celý ostrov jen pro sebe. Každá vila nabízí prostor 450 metrů čtverečních a má svůj vlastní osobitý styl. Uznávaný architekt Silvio Rech a jeho žena, interiérová designérka, Lesley Carstens strávili na ostrově North nějaký čas i se svými dětmi a vytvářeli návrhy zdejších unikátních vil. Při budování resortu byl brán maximální ohled na zdejší přírodu a v maximální míře bylo využíváno místních obnovitelných zdrojů. Každá vila nabízí dvě ložnice a rozlehlou koupelnu a privátní bazén. Naprostou špičkou mezi vilami je pak ta, která je označená číslem 11 a rozprostírá se na 750 metrech čtverečních. Stojí na kůlech na žulové skále a ukrývá i soukromou wellness zónu.

Od momentu kdy vystoupíte z vaší helikoptéry (jediná možná doprava na ostrov a z letiště v Mahé je vzdálený pouhých 15 minut letu) se celý váš pobyt a program utváří výhradně vám na míru. Stejně jako veškerá jídla se vytváří po konzultaci šéfkuchaře s hostem, přesně podle jeho přání a vždy z dokonale čerstvých potravin. Vlastní vinný sklep nabízí fantastickou nabídku těch nejlepších značek vybraných renomovanými sommeliery. Na vás je i výběr místa, kde si skvělé pokrmy vychutnáte: v restauraci, na pláži, u bazénu, na terase vaší vily… Hotel nabízí i široké možnosti sportovních aktivit. V rámci pobytu mate bezplatné i potápění s instruktorem. Profesionálové zdejšího lázeňského centra nabízejí masáže v délce od 30 minut až po dvě a půl hodiny a za hosty chodí na přání do jejich vily. Pro procházky a projížďky na kole jsou ideální stezky, které vedou mezi hustou tropickou vegetací až na vrcholky žulových skal. Mezi nimi najdete čtyři bělostné pláže. Pro snadnější pohyb po ostrově je u každé vily elektrické vozítko a horská kola.

Některé resorty odmítají dětské návštěvníky, aby zaručily klid pro své hosty. North Island přistoupil k dětem úplně jinak. Rozhodl se poskytnout jim takovou zábavu a takové aktivity, aby nemusely potřebovat rodiče, a navíc vše činí tak daleko od rodičů, že o svých dětech nemusí vůbec vědět. Od kurzu vaření přes plážové sporty, vodní sporty, toulky po ostrově až po různé řemeslné dovednosti – to vše je pro děti připravené a nuda je slovo, které na ostrově nikdo nezná.

Základem podstaty fungování celého ostrova North je trvale udržitelné a ekologicky citlivé využití přírodních zdrojů. Ekologové tu vytvořili vlastní koncept tzv. Noemovy archy. Na ostrově se představují druhy zvířat a rostlin, které tuto oblast obývaly a nyní se na celém světě stávají velkou vzácností. Žije a pracuje zde zooložka, která dlouhodobě monitoruje životní prostředí na souši i pod hladinou okolního moře. Pořádá pravidelně přednášky o zdejší přírodě, bere hosty na vycházky, během kterých názorně ukazuje rozmanitost zdejší fauny a flory. Celý resort funguje s maximální ohleduplností ke svému životnímu prostředí. Hlavním cílem je ukázat hostům, že každý z nás může přispět pro zachování fantastické biologické rozmanitosti naší planety.

#seychelynamiru #klidodpocinek #zajistimecestu

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square