Lyžování v Čechách

Chystáte se na víkendový pobyt na horách a nechcete dlouho cestovat? Vydejte se na méně frekventovaná místa v Čechách. Zařídíme pro vás vše spojené s výletem do míst, která si vyberete.

Klínovec

Největší a nejmodernější areál Krušných hor je Klínovec, který nabízí vynikající podmínky pro alpské i klasické lyžování. Leží v těsné blízkosti hranice s Německem a střediskem Oberwiesenthal. Tradičně nabízí po celou sezónu výtečné sněhové podmínky na 18 km sjezdových tratí různých obtížností.

Na Klínovci najdete 4 sedačkové lanovky a 7 lyžařských vleků. K dispozici je snowpark s mnoha skoky a překážkami. Pro běžkaře připraveno všech 49 km běžeckých tras včetně běžecké magistrály z Horní Halže na Klínovec s připraveným parkoviště u Horní Halže.

Myslí zde i na nejmenší, které zabaví i pohlídají v dětském skiparku. Rodiny uvítají širokou škálu rodinných jízdenek. Samozřejmostí jsou parkoviště pro 1 300 vozů zdarma.

Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec. nabízí 33 km sjezdových tratí všech obtížností a to již v ceně od jeden a půl denního skipasu. Přes hranice a mezi vrcholy vás zdarma převeze skibus za 10 min. Skipas si můžete navíc koupit online a na místě se tak nemusíte zdržovat.

Praděd

Nejvýše položeným lyžařským střediskem u nás je Praděd – Ovčárna. Na severních svazích Petrových kamenů, které leží ve výšce 1 438 m n.m., jsou nejvýše položené vleky a sjezdové tratě v České republice, takže zde jsou také nejlepší sněhové podmínky.

Lyžařský areál Praděd – nazývaný „Moravským ledovcem “ láká především svými přírodními krásami a vynikajícími sněhovými podmínkami. Okolní terény uspokojí příznivce sjezdového i běžeckého lyžování od konce října do konce dubna. Vhodné podmínky zde najdou jak začátečníci, tak také pokročilí lyžaři. V celém středisku funguje jednotný odbavovací systém, takže můžete na jednu permanentku lyžovat v celém areálu.

Ještěd

Na Ještědu můžete jak sjezdovat, tak běžkovat. Ski areál Ještěd je moderní lyžařské středisko na Ještědu ležící v nadmořské výšce 540 - 1000 m a je pravděpodobně nejpřístupnějším areálem v celých Čechách. V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková a 5 lyžařských vleků. Pro nejmenší návštěvníky je u centrálního parkoviště v provozu dětský park Snow Kidz s provázkovým vlekem, kolotočem a pohyblivým pásem. Návštěvníci mohou využít kabinové lanovky provozované ČD a.s., která je vyveze na vrchol Ještědu.

Středisko má za sebou infrastrukturu velkého města včetně dobré dopravní dostupnosti jak vlastní dopravou, tak i prostřednictvím městské dopravy jezdící přímo k branám areálu. Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na z jedné poloviny krytém centrálním parkovišti s dostatečnou kapacitou, nebo využít některou z dalších odstavných ploch v areálu samozřejmě zdarma. Ski areál nabízí sjezdovky všech stupňů obtížností od náročných na severní straně až po lehké na prosluněné jižní straně. V areálu je v provozu sjezdovka F10 pro večerní lyžování. Pro začátečníky je k dispozici cvičiště Bucharka, další cvičná plocha je přímo u konečné tramvaje. Nejmenší návštěvníci naleznou v areálu dětské lyžařské hřiště s mnoha zimními atrakcemi a pro rodiče malých návštěvníků nabízíme rovněž možnost využít službu hlídání dětí přímo v areálu.

#lyzovanivcechach #klinovec #jested #praded

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square