Evropská ajurvéda

Potřebujete odpočinek a regeneraci? Vyzkoušejte ajurvédu. Nemusíte kvůli tomu do Indie, využijte nabídku léčebného hotelu Larimar, který se stal průkopníkem evropské ajurvédy v Rakousku. Tým indických odborníků zde přizpůsobuje tuto „matku medicíny“ potřebám znavených a stresovaných Evropanů.

Dejte nám vědět, vše domluvíme.

V posledních letech se aktivní odpočinek stává nezbytný. Přílišné pracovní nasazení a nedostatečný odpočinek mohou mít za následek totální vyčerpání. Podle Johanna Haberleho, majitele hotelu Larimar, dokáže mozku nejlépe ulevit ajurvéda. Ajurvéda je celostní medicína. U všech nemocí se zajímá o zatížení psychiky, dává důraz na rovnováhu těla a mysli. Je důsledně preventivní. Jóga a meditace poskytují našemu mozku podobnou úlevu jako psychologická konzultace. Pokud se tyto tři nástroje spojí, umí dosáhnout velmi účinné relaxace.

Původní ajurvédské terapeutické metody však nelze aplikovat na evropského člověka. Podstatou ajurvédy je přizpůsobení se lokálním podmínkám. Navíc si většina Evropanů nemůže dovolit třítýdenní dovolenou, kterou v Indii považují za minimum. V hotelu Larimar pracují indičtí odborníci s různě dlouhými cykly a nesnaží se klienta úplně změnit, ale spíše nasměrovat.

Hosté hotelu Larimar si mohou vybrat z celé řady ajurvédských kúr – od lehkých až po intenzivní: Ajurvéda proti stresu: čtyřdenní pobyt, jehož součástí je ajurvédská pulzní analýza se zdravotním komentářem a ajurvédské masáže celého těla, každodenní cvičení a meditace. Ajurvéda Rasayana pro mladistvý vzhled: šestidenní omlazovací kúra, která pomůže tělu natankovat energii a sílu a získat více vitality. Dále je na programu Ajurveda detox a důkladná očistná kúra Ajurvéda Panchakarma. Důležitou každodenní podporou všech procedur jsou každodenní lekce hatha-jógy, koupání v termální vodě a saunování.

Burgenland, kde hotel Larimar leží, je jeden z nejkrásnějších rakouských krajů – plný vinic a počasí téměř vždy skvělé. Na golfová hřiště proto až do pozdního podzimu míří golfisté, do mírně kopcovité krajiny pak cyklisté, milovníci nordic walkingu či jízdy na koni.

#evropskaajurveda

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square