Británií luxusním vlakem

Vydejte se na cestu nejkrásnějšími místy Velké Británie trochu netradičně a noblesně. Legendární vlak British Pullman ztělesňuje vše, co nás dodnes okouzluje na 20. a 30. letech minulého století.

Připravíme pro vás nejen cestu tímto vlakem, ale i dopravu do Londýna a ubytování.

Jakmile nastoupíte, ocitnete se ve světě, kdy cestování přinášelo požitky, eleganci a vzrušení. Každý z jedenácti vozů má své jméno, výzdobu i historii. Některé sloužily královské rodině, jinými cestovali třeba francouzský prezident de Gaulle nebo sávný vládce Sovětského svazu Nikita Chruščov. Všechna jídla jsou podávána na nejvyšší úrovni a upravují se podle sezóny. A nesmíme opomenout krásné scenérie anglické krajiny, kterou „bratr“ slavného Orient Expressu projíždí. Ať už míříte na sportovní událost, denní výlet, výlet za historií nebo jen víkendový odpočinek, za okny se vám promítají hrady, panství, katedrály a nádherná příroda. Tento vlak jezdí od února do listopadu a na výběr máte velké množství tras i termínů. Stačí si jen vybrat.

Komu vlastně vděčíme za luxusní vlakové soupravy? V roce 1855 cestoval v tehdejším nepohodlném a nevytopeném vagónu soupravy z New Yorku do Chicaga inženýr George Mortimer Pullman. Zjistil, že když pozmění uspořádání lavic vagónu tak, aby si na nich mohli cestující alespoň lehnout, byly by noční jízdy pro cestující mnohem příjemnější. Nápad uskutečnil o 4 roky později na železnici v Illinois, ale s kouřícími kamny, umyvadly s vodou v konvích a osvětlení svíčkami žádnou revoluci neodstartoval. Během občanské války v Americe vydělal Pullman dostatek peněz na uskutečnění svých plánů. Vyrobil nejtěžší, největší a nejkrásnější vagon na světě - Pioneer. Byl obložen dubovým dřevem zvenčí i uvnitř, měl broušená zrcadla a vyhlídkovou plošinu a i po technické stránce byl na nejvyšší úrovni.

V roce 1864 si nechal patentovat lůžkový železniční vůz, kterému pak zajistil věhlas přepravou zesnulého prezidenta Abrahama Lincolna. O tři roky později představil první hotel na kolejích, jehož součástí byl také jídelní vagon a kuchyně. Pullman věřil, že klíčem k úspěchu je poskytování co nejširší škály služeb, od roznášky sendvičů až po drobné krejčovské opravy oděvů. V 80. letech 19. století se mu podařilo výhodně odkoupit detroitskou vagonku a rozšířit výrobu také na další druhy železničních vagonů.

#luxusnivlak

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square