Norah Jonesová

Americká písničkářka a pianistka Norah Jonesová vystoupí 19. července na festivalu Colours of Ostrava. Půjde vůbec o první koncert této devítinásobné držitelky cen Grammy v České republice.

Zajistíme pro vás vstupenky.

Umělkyně se narodila v roce 1979 v New Yorku. Je dcerou slavného indického sitáristy Raviho Shankara. Její hudbu odborníci označují za směs jazzu, country a popu. Norah Jonesová se představila na mezinárodní scéně v únoru 2002 s debutovou deskou Come Away With Me, za kterou o rok později získala šest cen Grammy. Od té doby prodala přes 45 milionů alb. Získala ještě další tři Grammy, mimo jiné za spolupráci s Ray Charlesem.

Vydávala nejen vlastní sólové desky, kterých natočila šest, ale působila i v dalších kapelách jako The Little Willies. Na kompilačním albu Featuring Norah Jones se potkala s takovými ikonami, jako byli Willie Nelson, Herbie Hancock nebo Foo Fighters.

Festival Colours of Ostrava zatím na letošní rok jako hlavní hvězdy oznámil americké hitmakery Imagine Dragons, alternativní britské rockové kvarteto Alt-J, nedávného nositele ceny Mercury Benjamina Clementina či jazzovou zpěvačku a písničkářku Lauru Mvulu.

#norahjones #vstupenky

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square