Zell am See

Nejvýše položená sedačková lanovka, z níž máte přímo snové výhledy na zasněžené Alpy. Skvěle upravené sjezdovky, perfektně vybavené snowparky i zajímavé tratě pro freeridery. Taková je zimní sezóna v Zell am See.

Jestliže si přejete strávit svou dovolenou právě zde, dejte nám vědět.

Zell am See-Kaprun je jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska. Leží mezi jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn. Na své si na 139,5 kilometrech sjezdovek ve čtyřech propojených střediscích přijdou profesionálové, začátečníci, snowboardisté, freerideři i rodiny s dětmi. Lyžuje se zde až do začátku léta. Hřebeny Schmittenhöhe jsou přístupné i brzy ráno a na lyžaře tak čeká nezapomenutelný zážitek: brzká snídaně „Ski ’n’ Brunch“ doprovázená vycházejícím sluncem nad nádherným alpským panoramatem. Třešničkou na dortu budou sjezdy po liduprázdných sjezdovkách…

Každý čtvrtek si můžete nasadit stoupací pás a vydat se na organizované lyžařské túry na vrchol Tristkogel, kde leží prašanový ráj. V lyžích vystoupáte do výšky 2 642 metrů a pak vás čeká vzrušující jízda dolů v hlubokém sněhu nedotčenou horskou krajinou. Milovníci přírody a zvířat zase zažijí jedinečné dobrodružství daleko od rušných sjezdovek při krmení lesní zvěře s myslivci z lovecké společnosti Thumersbach-Erlberg. Zpáteční cestu si můžete zpestřit výletem na sněžnicích.

Nová desetimístná kabinová lanovka Zell am See Xpress vás od letošní sezóny zaveze až na vrchol na horský hřbet Schmittenhöhe, kde vyrostla sjezdovku snů. Čeká vás tři a půl kilometru dlouhá, perfektně upravená červená trať. Vy si ale jistě užijete i znovu a znovu jízdu lanovkou Zell am See Xpresss se speciálními gondolami Jukeboxx (jsou vybaveny multimediálním zvukovým systémem, kam se můžete smartphonem zdarma připojit a vychutnávat si jízdu za zvuků hudby ladící s vaší náladou).

Vůbec nejvýše položenou sedačkovou lanovkou pro osm osob s vyhřívanými sedadly se nově chlubí ledovcová oblast Kitzsteinhorn. Lanovka Schmiedingerbahn vás vyveze na ledovcové sjezdovky ve výšce 3 000 metrů. Na ledovci pak můžete brázdit celkem 41 kilometrů sjezdovek, k dispozici vám jsou tři snowparky, pět speciálních tratí pro freeride a vůbec největší superpipe v Rakousku. Největší výzvou pro zkušené lyžaře je Black Mamba, sjezdovka dlouhá jeden kilometr se sklonem až třiašedesát procent! Sportovním akrobatům je určena Funslope Schmitten, sjezdovka s napínavými tunely, skoky a ostrými zatáčkami o délce 1 300 metrů. Bezplatně si můžete půjčit kameru a své výkony si natočit.

Pro nejmenší lyžaře je naopak letos připravena dětská sjezdovka u lanovky Glocknerbahn, kde na ně čeká kombinace nejrůznějších překážek, vln, tunelů a slalomů, které děti učí lépe ovládat lyže. Jízdu na lyžích navíc doprovází zábavná pohádka o draku Schmidolinovi a jeho kamarádech.

#zellamsee #kaprun #zajistime

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square