Rakousko pro náročné

Jedno z nejlepších a také nejdražších míst k lyžování v Rakousku je špičkové lyžařské centrum Arlberg: St. Anton, Lech a Zürs. Najdete je na pomezí Vorarlberska a Západního Tyrolska. A my vám zajistíme vše, co pro odpočinek potřebujete.

Arlberg uspokojí ty nejnáročnější lyžaře. S více než 300 km propojených sjezdovek je největším areálem v Rakousku. Pro milovníky adrenalinu jsou k dispozici výborné volné terény nebo snowparky v Lechu a nad St. Antonem. Nechybí 54 kilometrů upravené stopy pro běžkaře ani sáňkařská dráha nebo zimní lezecká stěna. Celá oblast Arlbergu je od letošní sezóny plně propojena lanovkami. Můžete ovšem na lyžích projet z Lechu do Zürsu a zpět – jde o legendární okruh Weisse Ring, na němž se od r. 2005 koná „nejdelší“ lyžařský závod na světě.

Hlavním turistickým centrem lyžařské oblasti Arlberg je rušné, ale stylové městečko St. Anton, jehož svahy byly lyžařskými stopami pokreslené už na přelomu 19. a 20. století. Lyžuje se zde od roku 1901 a poprvé se tu závodilo v roce 1928. Nejvýraznějším vrcholem je Valluga (2 810 m), dostupná malou kabinovou lanovkou přes Galzig, kam se dostanete moderní funitelovou lanovkou v nástupní stanici přímo v městečku. Na vrchol Vallugy vás však s lyžemi ven pustí jen v doprovodu průvodce. Jednou z hlavních lyžařských lokalit je o něco níže položená oblast s vrcholky Gampen a Kapall s prostorným bezlesým terénem a závodní tratí pro sjezd mužů.

Luxusní Lech má v okolí různorodé terény včetně těch přirozeně lehčích, což je v Arlbergu spíš výjimkou. Na jedné straně Lechu stojí dvoutisícové vrcholy Kriegerhorn a Zuger Hochlicht s hustou spletí více i méně červených a modrých sjezdovek, na druhé freeridový a „tranzitní“ vrchol Rüfikopf, přes který vede jediná spojnice po sjezdovkách do sousedního Zürsu.

Zürs je velmi kompaktní resort se dvěma orientačně přehlednými protilehlými svahy, které bičují dlouhé a sportovně červené sjezdovky, na nichž není nouze o terénní „překvapení“. Návdavkem k tomu má ještě jeden freeridový vrchol Trittkopf.

Hotel Kristiania Lech *****

Menší luxusní hotel s intimní atmosférou obklopený krásným panoramatem Alp se nachází nedaleko centra malebného městečka Lech, pět minut od lyžařských svahů, přímo u běžeckého areálu. Je výjimečný svým stylem, ztělesněním alpských tradic, moderní technologie a nového moderního životního stylu. Nabízí špičkové služby v kouzelném prostředí a především vstřícný a osobní přístup personálu. K spokojenosti hostů přispívají i komfortně vybavené pokoje s překrásným panoramatickým výhledem na Alpy, které jsou vyzdobeny starožitnostmi, ale i uměleckými sbírkami ze současnosti. Je ideálním místem pro strávení jak letní, tak i zimní rekreace.

#rakouskopronarocne #nejlepsilyzovani

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square