Pohádková dovolená

Chcete vědět, kam se v zimě jezdí hřát ti nejbohatší a nejslavnější? Vydávají se na ostrov snů St. Barth s překrásnými plážemi, luxusními hotely a obchody, nádhernými domy a tropickými zahradami.

Toužíte po klidu a dokonalém odpočinku? Zavolejte nám a my se o vše postaráme.

Oblíbené místo herce Leonarda DiCapria ostrov Svatý Bartoloměj je jedním ostrovů v Malých Antilách v Karibiku. Jeho písečné pláže, tyrkysové moře a osvěžující vánek činí tento ostrov plný elegance a francouzského šarmu rájem pro všechny náročné cestovatele.

St. Barth patří k nejluxusnějším ostrovům v Karibiku. Do krásných vil se svítícími bazény a vodopády, útulných hotelů, které poskytují maximální komfort a soukromí, přijíždí přečkat zimu ti nejslavnější. Přístav malého města Gustavia je plný luxusních lodí z celého světa a v tichých zákoutích ostrova se ve stínu zahrad nacházejí nejstylovější restaurace.

Kryštof Kolumbus objevil malý ostrov během své druhé expedice do Nového světa a dal mu jméno podle svého bratra Bartoloměje. Dlouhou dobu o suchý neobydlený ostrov nikdo nejevil zájem. Až roku 1685, kdy sem přišla hrstka rolníků ze západní Francie, kteří se snažili usadit a obdělávat půdu. Za století se kolonie rozrostla na 600 lidí. Žili však velmi bídně. Osada byla chudá a nemohla si dovolit koupi černých otroků na výpomoc. V roce 1784 byl ostrov i s obyvateli prodán Švédsku, které využilo přístav Gustavia (pojmenovaný podle švédského krále Gustava III.) jako volný přístav během anglo-francouzské války. Švédové z války profitovali, přístav všichni využívali, ovšem domorodí obyvatelé neviděli z toho prospěchu ani halíř. Proto se stále častěji nechávali najímat na práce na lodích. V roce 1877 Švédové prodali ostrov Francouzům za 80 tisíc franků. Volný přístav si ponechali.

Hotel Le Barthélemy

Pro svůj pobyt zde můžete zvolit nový a skutečně skvostný Hotel Le Barthélemy, který leží v zálivu Grand Cul de Sac na pobřeží. O zařízení hotelu se postarala slavná francouzská designérka Sybille de Margerie. Interiér je tvořen přírodními materiály, snovou a decentní atmosféru zajišťuje dostatek světla. Pětihvězdičkový hotel se skládá ze 46 pokojů a apartmánů, které jsou vybaveny produkty světové značky Hermès.

Hosté zde mohou vychutnávat různé kulinářské výtvory michelinského šéfkuchaře Guye Martina. V poledních hodinách se doporučuje navštívit restauraci Le Barth, které nabízí svěží, lehká a jednoduchá jídla. Večer mohou hosté zavítat do luxusní Aux Amis, ve které se podává francouzská kuchyně. Po celý den má otevřeno kavárna Le Café, nápoje a lehké občerstvení u bazénu nabízí Le Turquoise bar.

Pro relaxaci a regeneraci pomocí celostních léčebných postupů využívají hosté špičkové spa, které spolupracuje se slavnou a luxusní kosmetickou značkou La Mer. Atrium pod širým nebem nabízí sprchy s esenciálními oleji a také lázně hammam. K dispozici je samozřejmě i nepřetržitě otevřené fitness centrum.

#stbarth #prekrasneplaze #klidaodpocinek #nejluxusnejsiostrovkaribiku #hotellebarthelemy

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square