Turné čtyř můstků

Chystáte se na zimní dovolenou? Spojte ji i s divácky atraktivními závody. Tradiční zahájení Turné čtyř můstků v Oberstdorfu 29. prosince je zážitkem, který si vás zaručeně podmaní. Můžete také vstoupit netradičně do nového roku sledování dalšího závodu v Garmisch-Partenkirchen.

Zajistíme vám vstupenky i ubytování.

Turné čtyř můstků je název série čtyř závodů ve skocích na lyžích, která se koná vždy na přelomu roku. Série se skládá ze dvou závodů v Německu (v Oberstdorfu a v Garmisch-Partenkirchenu), na které naváží dva závody v Rakousku (v Innsbrucku a Bischofshofenu).

První závod série se konal na Nový rok 1953. Účastnili se ho skokané ze šesti zemí (Německa, Rakouska, Švédska, Norska, Švýcarska a Jugoslávie) a závodům přihlíželo 20 000 diváků. Vítězem se stal Asgeir Dølplads z Norska, avšak celou sérii tehdy vyhrál Rakušan Sepp „Bubi“ Bradl.

Jediný skokan – Němec Sven Hannawald – dokázal (v sezóně 2001/2002) vyhrát všechny čtyři závody. Nejvíce titulů vítěze Turné však získal finský skokan Janne Ahonen, který vyhrál pět sérií Turné (jednou, v sezóně 2005/2006, se o vítězství dělil s Jakubem Jandou) a k tomu třikrát skončil celkově druhý a dvakrát třetí.

Mezi vítězi celého Turné jsou i dva čeští skokané, a to Jiří Raška (v sezóně 1970/1971), který závodil ještě za Československo, a Jakub Janda (v sezóně 2005/2006).

#turnectyrmustku #vstupenky

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square