Turracher Höhe

Zima je na dosah a s ní i čas vyrazit na lyže. Chcete něco netradičního? Vyzkoušejte perfektně upravené a přitom nepřelidněné sjezdovky na svazích Turracher Höhe v Korutanech. Připravíme pro vás kompletní dovolenou na horách. Zavolejte nám.

Na Turracher Höhe začíná zima brzy. První lyžařské vleky se často rozjedou již koncem listopadu. V lyžařském areálu Turracher Höhe v rakouských Korutanech, který obklopuje pomalu zamrzající jezero, je vám k dispozici 42 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti a 15 lanovek a vleků. A pozor: sjezdovky jsou většinou - díky kombinaci nadmořské výšky (sjezdovky začínají v 1 800 n. m.) a systému umělého zasněžování - pokryté sněhem až do 1. května!

Sjezdovky tady na sebe navazují a celý okruh zvládnete během půl dne, aniž byste některou museli jet dvakrát. Nejvíce si tady užijí příznivci červených sjezdovek. Mnohé z nich však mají poměrně strmé úseky, takže si na své přijdou i nároční lyžaři. Jedním z největších zážitků tady pro vás rozhodně bude přejezd přes jezero Turracher See. Převeze vás tzv. Seetaxi, což je speciálně upravený sněžný skútr. V praxi to vypadá tak, že k němu přijdete na břeh jezera na lyžích, chytíte se tyče a už míříte na druhý břeh. Jízda po zamrzlé lesknoucí se hladině jezera přináší skutečně neopakovatelný zážitek. Pokud zatoužíte po samotě, vezměte s sebou běžky a vydejte se některou ze skvěle upravených tratí, které se táhnou v délce 15 kilometrů kolem jezera a lesem.

V Turrache Höhe najdete perfektní zázemí kupříkladu v hotelu Hochschober, odkud pohodlně dojdete pěšky k nástupní sedačkové i kabinové lanovce. Hotel Hochschober je jedním z nejlepších světových wellness hotelů a jeho historie začíná už v roce 1929. Unikátní je už i jeho poloha na břehu jezera v rakouských Korutanech. Jeho symbolem je čtyřposchoďová autentická čínská věž s pravou čínskou čajovnou a tradiční čínskou medicínou, orientální lázně Hamam a před hotelem celoročně vyhřívané jezerní koupaliště, kde se dá koupat po celý rok s výhledem na pohoří Nockberge a krásné alpské přírody, která má co nabídnout po celý rok.

#turracherhohe #lyže #lyžování #zavolejtenam #zajistime #concierge

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square