Kouzelná Tanzanie

Dáváte přednost teplu? Pak zvolte třeba nádherné písčité pláže, úchvatné safari, nekonečné pláně a dech beroucí faunu i flóru. Vyberte si rozmanitou Tanzanii. Obraťte se na nás a připravíme vše do posledního detailu.

Tanzanie představuje nerozmanitější krajinu a nejvíce volně žijících živočichů ze všech zemí v Africe. Serengeti, Ngorongoro, Kilimandžáro, Velká příkopová propadlina, Zanzibar…tato kouzelná místa s věhlasnou pověstí naleznete právě v této zemi plné přírodního bohatství. Toužíte-li po odpočinku na krásných plážích, tak je skvělou volbou kombinace s nedalekým Zanzibarem. Podmínky pro šnorchlování a potápění jsou ideální téměř po celý rok.

Ngorongoro

Kráter Ngorongoro je často přezdíván „Africkým rájem“ nebo „Osmým přírodním divem světa“. Je to největší neporušená kaldera na světě – 600 metrů hluboká, 19 km dlouhá a 16 km široká, s historií delší než dva milióny let (tehdy se zhroutila hora Ngorongoro do vnitřní dutiny vyhaslé sopky). Jedno z nejkrásnějších míst východní Afriky. Kráter Ngorongoro je naprosto jedinečný ekosystém, který nelze najít v takovém rozměru a četnosti fauny a flory nikde jinde na světě. V průběhu roku zde žije 20 až 25 tisíc kusů živočichů. Jejich stavy se harmonicky snižují a zvyšují podle období sucha a dešťů. Zde potkáte lvy, slony, nosorožce, buvoly a mnoho dalších býložravců z plání jako pakoně, Thomsonovy gazely, zebry a bahnivce, stejně jako tisíce plameňáků brodících se mělkou vodu jezera Magadi

Exploreans Ngorongoro Lodge

Kráter Ngorongoro je světovým unikát zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO. A pokud jeho návštěvu spojíte s pobytem v Exploreans Ngorongoro Lodge, budete uchváceni. Architektura a design respektují moderní přístup k turistice v divočině a lokální styl architektury. Vycházejí z historických kontextů, dbají na ekologii a zároveň přinášejí nejvyšší stupeň pohodlí a servisu. Rozkládá se na 50ti akrech panenské tanzanské buše v sopečné krajině Ngorongoro. Nabízí 20 chat k ubytování, které se nacházejí na zalesněném svahu, který zabírá asi 50 akrů půdy.

Každá chata byla postavena ve stylu srubu s dřevěnými podlahami a trámovými stropy. Hlavní část lodge tvoří dřevěná budova s doškovou střechou ve tvaru písmene T s verandou okolo. Na jednom konci se nachází recepce, na druhé straně výborná restaurace Acacia. Pro hosty je připraveno 20 luxusních apartmánů v jednotlivých chatách s otevřeným krbem a velkou terasou. Jsou vybaveny komfortními obývacími pokoji, ložnicemi s postelí King Size s nebesy, velmi prostornou koupelnou s velkým sprchovým koutem, trezorem atd. K relaxaci slouží bazén, knihovna a lázně Mvua African Rain Spa.

Lake Manyara a Tree Lodge

Národní safari park Lake Manyara v Tanzánii je součástí Masaiské stepi a je obklopen mělkým jezerem. Park se rozprostírá v severní části Tanzánie v oblasti Arusha na cestě ke kráteru Nogorongoro a do tanzanského Národního parku Serengeti. Park Lake Manyara je velký asi 330 km2. Z toho až 200 km2 tvoří alkalické jezero, které nabízí rozmanité ekosystémy a rozsáhlý ptačí život, až 400 druhů ptactva. Žijí zde stromoví lvi, hejna růžových plameňáků, ale i jiných velkých vodních ptáků, jako třeba pelikáni, kormoráni, volavky a čápi. Na pastvinách lze pozorovat, slony, žirafy, buvoly i pakoně. Národní park lake Manyara je také domovem největší koncentrace paviánů. Park proslavil napsáním knihy "Obklíčení slony" Ian Douglas-Hamilton a jeho manželka Oria, kteří zde studovali slony.

Luxusní Tree Lodge v korunách stromů se nachází v odlehlé jihozápadní oblasti parku. Tady můžete zažít to, co málokde, můžete pozorovat slony z bezprostřední blízkosti. Do této části národního parku nezavítá mnoho návštěvníků, kteří berou tento národní park jen jako příjemnou zastávku na cestě do Nogorongoro nebo zpět ze Serengeti. Díky tomu mají hosté Lake Manyaea Tree Lodge velmi exklusivní možnost pozorovat divoká zvířata a ptáky migrující k jezeru.

Každý pokoj je rozprostřený do koruny stromů nebo do výše koruny stromů. Velká terasa umožňuje výjimečné vnímání okolního lesa. Velké pokoje mají možnost být zcela otevřené do prostoru terasy. Nábytek, dekorace a vybavení koupelny jsou velmi stylové a podporují pocit starých koloniálních časů, kdy čas ještě nehrál tak významnou roli jako v současnosti.

#kouzelnatanzanie #pisciteplaze #pripravimecestu

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square