Ďábelská vyhlídka

Máte rádi výšky? Pak doporučujeme cestu do Číny. Právě zde byl totiž nedávno otevřen nejdelší a především nejvýše položený skleněný most na světě. Některé exteriérové záběry z těchto míst použil režisér James Cameron do svého filmu Avatar. Zajistíme pro vás cestu na kterékoliv místo na světě. Stačí, když se na nás obrátíte.

Most je 6 metrů široký, 430 metrů dlouhý a visí 300 metrů vysoko nad roklí. Pozornost budí tím, že jeho mostovka – tedy ona část mostu, po níž se chodí či jezdí – je vyplněna 99 pevnými třívrstvými skleněnými panely. Návštěvníci se tak mohou potěšit či vyděsit úžasným pohledem do údolí přímo pod sebou. Navrhl jej izraelský architekt Chajm Dotan a nachází se v Národním parku Čang-ťiaťie v provincii Chunan na jihu země.

Most v Pching-ťiangu není prvním skleněným mostem v Číně. Ve stejné provincii je vyhledávanou atrakcí adrenalinový skleněný chodník kolem hory Tchien-men ve výšce 1 200 metrů nad propastí. V národním parku Chuang-šuej na jihovýchodě země poblíž města Čchung-Čching se pak pyšní rovněž 300 metrů dlouhým proskleným konzolovým mostem.

Ideu nabídnout milovníkům adrenalinové zábavy pohled prosklenou podlahou do hloubky poprvé realizovali v březnu 2007 ve Spojených státech, kde otevřeli vyhlídku Grand Canyon Skywalk, a to nad údolím řeky Colorado. Pod nohama má návštěvník 1220 metrů.

#dabelskavyhlidka #cina #sklenenymost #nejdelsimost #jamescameron #avatar

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square