Vánoční výzdoba

Vánoční dekorace dotváří kouzlo těchto jedinečných svátků. Pokud si chcete ušetřit čas s vymýšlením a zařizováním, zajistíme vám výzdobu bytu, domu i kanceláře, vstupních hal či recepcí. Obraťte se na nás co nejdříve, abychom mohli vše vymyslet a zajistit.

Nechte si vánoční výzdobu doma i v kanceláři vytvořit na míru, přesně podle vašich představ. Vybírat můžeme z nepřeberného množství vánoční výzdoby – klasikou jsou adventní a vánoční věnce, vánoční svícny, závěsná světýlka do oken či ozdoby na stromeček. Můžete dát přednost něčemu jednoduššímu a modernějšímu. Ovšem krásně ozdobený vánoční stromeček je bezpochyby tím nejdůležitějším symbolem. Zapomínat byste neměli ani na vánoční prostírání, ubrus, sváteční příbory, svícny, jmelí a betlémy.

Vánoční dekorace mají dlouhou historii. V 15. století bylo v Londýně vánočním zvykem zdobit každý dům a všechny farní kostely cesmínou, břečťanem, chvojím, a stálezelenými dřevinami. Tvar srdčitých listů břečťanu měl symbolizovat příchod Ježíše, zatímco trny a červené bobule cesmíny symbolizovaly trnovou korunu ukřižovaného Spasitele a jeho krev.

Význam barev se mění s módou, přesto jsou některé tradiční - červená, zelená a zlatá. Červená symbolizuje lásku, oheň a krev Ježíše, která byla prolita při jeho smrti ukřižováním za vykoupení křesťanů. Zelená představuje věčný život, zejména proto jsou již od předkřesťanských dob používány větve jehličnanů a stálezelených dřevin. Zlatá barva je považována už od dob starověkého Egypta za symbol nejvyšších hodnot, je popisována jako symbol slunce, ušlechtilosti, velkorysosti, idealismu, vznešenosti, moudrosti nebo také bohatství a hojnosti.

Bílá je symbolem nevinnosti, čistoty, ale i sněhu. V adventním věnci je svíčka bílé barvy symbolem Panny Marie nebo Ježíše Krista. Fialová je barvou katolické církve během vánočního období od adventu do Vánoc, jde o barvu postu a pokání za hříchy. Růžová barva symbolizuje radost, používá se například pro svíce, které se poprvé rozžíhají o třetí naděli adventní. Modrá barva je obvyklou tradiční slavnostní vánoční barvou pro protestanty. Podle jiných zdrojů modrá barva představuje vše nadpozemské, nebeské, ale také například víru nebo klid a ztišení.

#vanocnivyzdoba #dekorace #zajistime

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square