Pro znalce

Preferujete kvalitní whisky? Přejete si užít klidný večer s přáteli, přemýšlíte o firemním večírku nebo chcete jen tak posedět nad skleničkou výborného pití? V srdci Prahy se nachází stylová whiskerie s nabídkou širokého sortimentu téměř 400 druhů kvalitní skotské, irské, kanadské, nebo například japonské whisky.

Kontaktujte nás a návštěvu i individuální degustace vám zajistíme.

Vychutnejte si plnými doušky atmosféru dalekých skotských hor a irských zelených plání. Posaďte se do pohodlné kožené klubovky, objednejte si sklenku jedinečné, kvalitní whisky a nechte se její chutí unést do míst, kde se mlha zvedá nad blaty, nad vřesovištěm voní kouř z rašeliny a v dubových sudech zraje jen ta nejlepší whisky.

Písemné prameny se o tomto alkoholickém nápoji zmiňují již od roku 1494, a to v době, kdy se v záznamech skotské státní pokladny objevila výmluvná položka - “osm bollů (stará váhová míra) sladu pro bratra Johna Cora na výrobu silného alkoholu”. Kořeny má však whisky mnohem hlubší, byla vyráběna, a to prokazatelně již ve 13. století a možná i o století dříve.

Název tohoto druhu destilátu pochází z gaelského výrazu “uisge beathe”, což znamená “živá voda”. Provázela skotské horaly opravdu na každém kroku, od kolébky až do hrobu – whisky se podávala porodním bábám, kapala se novorozencům na hlavu při křtech, pila se při zásnubách a svatbách, na oslavu postavení nového domu, uzavření smlouvy nebo na bezpečný návrat rybářských lodí.

Těžko však říci, která whisky je lepší nebo horší. Někteří znalci oceňují zajímavou chuť single malt whisky, která má pro ně větší kouzlo. Vychutnáte si totiž jednotlivé chuti a vůně, které se do whisky dostaly během její výroby. Za výrobou single malt whisky stojí jedna palírna a receptura je předávána z generace na další generaci. Jiní odborníci dávají přednost blended whisky díky její stabilnější chuti. Každá blended whisky je totiž mnoho hodin míchaná, ochutnávaná, čímž vzniká opravdu jemná whisky. To ocení ti, kteří whisky teprve ochutnávají.

#degustacewhisky

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square