MS v hokeji 2017

Čas neuvěřitelně letí, takže pokud máte zájem o hokejový šampionát v příštím roce, je nyní ta pravá chvíle pro zajištění vstupenek.

Pořadateli mistrovství budou Německo a Francie, hrát se bude v Kolíně nad Rýnem a v Paříži. Čeští hokejisté se představí ve skupině B v Paříži. Vedle domácí reprezentace se utkají s Kanadou, Finskem, Švýcarskem, Běloruskem, Norskem a Slovinskem.

Mistrovství světa v hokeji 2017 začne 5. května příštího roku na stadionu v Kolíně, kde se utkají Švédsko s aktuální bronzovými Rusy. Po tomto duelu se fanoušci budou moci těšit na zápas domácích Němců, který vyzvou USA. Současně změří své síly v Paříži Finsko s Běloruskem, a po tomto zápase se podvečer představí Češi v souboji s aktuálními mistry z Kanady.

Český tím narazí po Kanadě postupně na Bělorusko (sobota 6. května od 16:15), Finsko (pondělí 8. května od 20:15), Norsko (čtvrtek 11. května od 16:15), Slovinsko (pátek 12. května od 16:15), Francii (neděle 14. května od 16:15) a Švýcarsko (úterý 16. května od 16:15).

Skupina A hraná v Kolíně skládá z týmů Ruska, USA, Švédska, Slovenska, Německa, Lotyšska, Dánska a Itálie. Dějištěm zápasů v této skupině bude největší stadion v Evropě Lanxess Arena, která pojme až 18500 diváků a kromě 28 skupinových zápasů se v ní odehrají i dva čtvrtfinálové duely, obě semifinálové utkání a i souboje o bronz a zlato.

Již tento šampionát bude mít nový formát závěrů utkání. Pokud ve skupinovém zápase nastane prodloužení, tak se bude hrát pět minut se třemi bruslaři na každé straně. Pokud v prodloužení gól nepadne, tak o vítězi rozhodnou tři série nájezdů a následná rychlá smrt. Ve vyřazovací fázi (kromě finále) to bude také trochu jiné, když desetiminutové prodloužení absolvují čtyři hráči z obou týmů. Pak bude následovat pět kol nájezdů, a pokud se ani tehdy nepoznáme vítěze, tak rozhodně rychlá smrt. V zápase o zlato se bude hrát dvacetiminutové prodloužení, když se v něm představí klasický počet hráčů – pět na pět. Následovat bude pět kolové nájezdy a znovu rychlá smrt.

#MSvhokeji2017 #zajistime

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné tagy
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square