První lyžování v Rakousku

Těšíte se již na lyže? Pokud nechcete čekat na první sníh, může se již brzy vyrazit na ledovce. Navíc cesta podzimními Alpami má neuvěřitelné kouzlo. I kratší pobyt je ideální k načerpání nové energie. Stačí, když vyslovíte své přání a všechno ostatní zařídíme my.

Na Pitztalu, nejvyšším tyrolském ledovci začíná lyžařská sezóna zahajovacím týdnem od 10. října. Ledovec nabízí 22 km sjezdovek a nikde jinde v Rakousku se lanovkou není možné dostat výš než právě tady. A stojí zde i nevýše položená kavárna v Rakousku Café 3.440, pojmenovaná podle své nadmořské výšky. V Söldenu se můžeme těšit na novou lanovku Giggijoch, která bude mít největší přepravní výkon na světě – 4500 osob za hodinu.

Stubai rovněž otevře novou lanovku Eisgrat, a to 22. října. S celkovou délkou 4,7 km to bude nejdelší lanovka na třech lanech v Alpách. V kabinkách, které vedle osmi míst pro stojící nabízejí i 24 míst k sezení, je i bezplatné Wi-Fi, to aby se nikdo během jedenácti minut jízdy z dolní stanice ve výšce 1697 na tu horní, která leží v nadmořské výšce 2900 m, nenudil.

Na Hintertuxu, v jediném rakouském celoročním lyžařském středisku, startuje 30. září snowboardová sezóna v Betterparku Hintertux a koncem listopadu se na ledovci Hintertux sejde světová elita telemarku při zahajovacím závodě Světového poháru FIS. A mají tu i přístupnou ledovcovou puklinu, ve které je možné nejen obdivovat úžasné rampouchy, ale také pozorovat přirozeně vzniklé vrstvy ledovce.

V tyrolském údolí Ötztal se nachází největší a nejznámější komplex ledovců Rettenbach a Tiefenbach v rakouských Alpách, je možné oboje. Ledovce jsou ve výšce 3 000 metrů totiž propojeny 169 metrů dlouhým tunelem. Lanovky a vleky se tu rozjedou už v polovině října. Ledovcové sjezdovky mají spíše mírný charakter. Jedinou výjimkou je sjezdovka v Söldenu, na které se setkávají nejlepší sjezdařky a sjezdaři, aby každoročně v říjnu (letos 22. -23. 10.) zahájili Světový pohár v alpském lyžování.

#prvnilyzovanivrakousku #hintertux #pitztal #zajistimecestu

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square