Centrum italské elegance

Potřebujete doplnit svůj šatník? Pak se vydejte do Milána. Z pohledu módy a nákupních možností nemá na Apeninském poloostrově konkurenci. Během nakupování si můžete odpočinout v některé z mnoha kaváren a restaurací. Zavolejte nám, zajistíme cestu, rezervace restaurací i ubytování.

reklama

Miláno je poslavné jako město obchodu, bank, designu a módy. Muži mohou nejen nakupovat, ale také zajít na zápas jednoho ze dvou známých fotbalových týmů – AC Milána nebo FC Interu Milán. Milovníci opery si pravděpodobně nenechají ujít představení ve slavné La Scale. Jako většina měst v Itálii má i Milán a jeho okolí svou vlastní regionální kuchyni, která, stejně jako lombardská kuchyně obecně, připravuje častěji rýži než těstoviny a téměř nepoužívá rajčata. Milánská kuchyně zahrnuje „cotolettu alla milanese“ neboli obalovaný telecí (lze použít také vepřový či krůtí) řízek smažený na másle (podobně jako slavný vídeňský „wienerschnitzel“, který pravděpodobně vzešel z této milánské speciality).

Město módy a designu

Město na severu země je sídlem nejslavnějších módních značek na světě, mnohé z nich tu mají otevřené obrovské obchodní domy. A co víc – v Miláně je luxusní a elegantní móda k dostání doslova na každém kroku. A ve všech cenových relacích. Je to město přímo určené k utrácení. Centrem nejvybranějších módních obchodů i pasáží, kde nechybí nikdo z nejproslulejších italských módních návrhářů, je v Miláně bezesporu okolí slavné katedrály Duomo v centru města.

Galleria Vittorio Emanuele

Na náměstí Piazza del Duomo vedle katedrály stojí slavná Galleria Vittorio Emanuele, nejstarší a jedna z nejvýznamnějších nákupních galerií v Evropě. Velkolepě navržený novorenesanční palác s arkádami ze skla a oceli byl už v době svého vzniku v devatenáctém století určen jako centrum expandujícího milánského obchodu. Dnes spojuje katedrálu s další slavnou milánskou budovou, operním a divadelním chrámem La Scala. Ačkoliv historizující styl Gallerie Vittorio Emanuele působí zvenčí poněkud strnulým dojmem, uvnitř ruchem připomíná nejmodernější nákupní centra.

Pozornost návštěvníků přitahuje honosný historický butik italské módní firmy Prada či obchody Louis Vuitton, Stefanel, Swarovski a Tod’s. Během nakupování si můžete odpočinout v některé z mnoha kaváren a restaurací. Nákupními arkádami se Galleria Vittorio Emanuele propojuje i s milánským rájem slavných značek, obchodním domem La Rinascente. V pětipatrovém nákupním paláci, který ústí i do ulice Via Agnello, sídlí desítky známých módních značek – a to nejen těch italských. V přízemí se návštěvníkovi otevírá honosná přehlídka kosmetických značek a parfémů – největší parfumerii tu mají firmy Armani, Gucci, Dolce & Gabbana či Cerruti. Nechybí kosmetické poradenství, kadeřník, stylista nebo wellness centrum. Ve vyšších patrech je oddělení pánských a dámských doplňků i široký sortiment módního oblečení. V nejvyšších patrech je vedle restaurací i oddělení módy pro děti.

Obchody jako paláce

Centrem koncentrovaného luxusu je však v Miláně především elegantní nákupní třída Via Montenapoleone (v některých mapách je zanesena jako Monte Napoleone) a na ni navazující ulice Via Sant Andrea, Via della Spiga a Corso Venezia. Ve zdejších architektonických klenotech, empírových a neoklasicistních palácích, sídlí ty nejzvučnější módní značky – převažují ty italské. Velký nákupní prostor nabízí ve dvou domovních číslech v ulici Via Montenapoleone módní dům Gucci, jen o kousek dál sídlí jedna z vůbec nejslavnějších italských firem Versace.

Rozsáhlý obchod tu patří i značce Salvatore Ferragamo, která má elegantní sortiment rozdělený hned do dvou butiků – pánská a dámská móda je zde oddělena. Pompézní obchod, do něhož se vchází prosvětleným atriem, má na Montenapoleone také značka Armani.

Výstavu luxusní obuvi pak v současné době připomíná v pasáži umístěná výloha obchodu Sergio Rossi, velký butik tu samozřejmě má i Prada. Slavná návrhářka Miuccia Prada, dědička známé italské luxusní značky, má v této prestižní části Milána silné zastoupení. Jen o kousek dál, v ulici Via Sant Andrea, totiž stojí butik její značky Miu Miu, speciální oděvní linie pojmenované podle návrhářčiny přezdívky.

Podobně hojně je zastoupen také italský módní dům Dolce & Gabbana. Zatímco v malebné historické uličce Via della Spiga sídlí rozsáhlý butik s dámskou módou, hned za rohem, na Corso Venezia, stojí butik s pánskou módou a o pár domovních čísel dál ještě obchod linie D & G, který nabízí cenově dostupnější trendovou módu pro mladé zákazníky.

Hotel Seven Stars Galleria *******

Nevelký počtem pokojů, velký kvalitou a nabídkou služeb. V hotelu vybudovaném v luxusní pasáži Galleria Vittorio Emanuele, nad obchody oděvní a designérské značky Prada, najdete pouhých 30 pokojů.

Hosté mají v tomto luxusním ráji k dispozici osobního komorníka, chůvu, ho­telový vůz s řidičem, osobního trenéra nebo maséra. Každý pokoj je zařízen v jiném stylu. Společnost Town House přizvala dalších 34 luxusních značek ze světa umění, delikates, vína, ale i péče o tělo, které mají zajistit tu nejvyšší kvalitu služeb. Italové pochopitelně nezapomínají ani na oblíbenou kávu. Na každém pokoji mají proto hosté k dispozici kávovar s prvotřídní kávou.

#milano #design #moda #galleriavittorioemanuele #prada #hotelsevenstarsgalleria

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square