Mše Leonarda Bernsteina, Vojta Dyk a Cabani

Nabízíme poslední volné vstupenky na nové nastudování legendární scénické mše Leonarda Bernsteina v režii bratrů Cabanů.

V letošním roce mše slaví 45. výročí od svého uvedení. Vznikla na objednávku Jacqueline Kennedyové pro otevření Kennedyho kulturního centra ve Washingtonu. Radikální, osobitá, výlučná a provokativní skladba, bravurně se pohybující na pomezí klasiky, rocku, jazzu a muzikálu při svém prvním uvedení v roce 1971 vzbudila velké emoce. Přesněji řečeno, šokovala. Pobouření tehdy vyvolala především scéna kněze tančícího na oltáři, považovaná při vizualizaci až za svatokrádežnou.

Režie současného českého uvedení se ujali bratři Šimon a Michal Cabani. V hlavních rolích hrají a zpívají Vojta Dyk, Tereza Černochová, Ondřej Ruml a další. Hudební těleso (zahrnující bluesový band, komorní a perkusní orchestr) pod taktovkou dirigenta Oskara Rozsy je sestaveno přímo na míru Mše. Tvoří jej členové B-SIDE BANDu Josefa Buchty a přední tuzemští instrumentalisté. Sborové party obstarají členové Czech Ensemble Baroque a chlapeckého sboru Pueri Gaudentes.

#vojtadyk #mseleonardabernsteina

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square