Stříbrné mámení

Již téměř dvě století okouzlují stříbrné předměty značky Christofle svět. Jsou symbolem dokonalého řemesla, luxusu a stylové vytříbenosti. Nechte se okouzlit nejnovější kolekcí MOOD - příborový set složený z 24 kusů a ukrytý ve vejci. Máte zájem o jeho koupi? Napište nám.

Tajemství úspěchu společnosti Christofle tkví mimo jiné ve schopnosti přizpůsobit se měnícím se trendům a přesto zůstat věrná svému jedinečnému dědictví. Značka Christofle nepředstavuje jen kolekce pro každodenní stolování a dekorace interiérů, ale i širokou paletu okrasných předmětů a módní doplňky, zejména šperky. Ze značky luxusního nádobí se Christofle přeměnil ve světovou luxusní značku vycházející z “ducha stříbra”, jejímiž základními hodnotami jsou design, elegance a smělost.

Historie značky Christofle začíná již roce 1842, kdy Charles Christofle – původní profesí klenotník – získal patent na nově objevený postup stříbření pomocí elektrolýzy. Od tohoto okamžiku se rozhodl zaměřit se na umění stříbrnictví. Během krátké doby si získal reputaci jako výrobce kvalitních stříbrných předmětů a stejně vysoké renomé si získal i jako dodavatel stříbra pro velice prestižní klienty, mezi které patřili například král Ludvík Filip a císař Napoleon III. Společnost měla i velice významné zákazníky ze zahraničí, například mexického císaře a ruského cara. Od druhé poloviny 19. století firma již působí po celém světě a vybavuje ministerstva, ambasády, parlamenty, jakož i luxusní hotely, dodává i pro námořní společnosti a luxusní železnice.

Po smrti Charlese Christofla jeho následovníci umění stříbrnictví dále rozvíjeli. Společnost realizovala významné zakázky jako například pro vagón papeže Pia IX. nebo sochy na střeše pařížské opery. Důležité bylo, že zároveň docházelo k pozoruhodnému pokroku ve firemních dílnách, kde byly znovu přivedeny k životu a zdokonaleny starodávné techniky jako například email ve stylu cloisonne, které pomohly firmě Christofle získat její vysokou prestiž. V roce 1935 si společnost General Transatlantic Company objednala 45 000 kusů stříbrného nádobí pro jídelny první a třetí třídy té nejluxusnější zaoceánské lodi – Normandie.

Vycházejíc ze svých téměř dvousetletých dějin a zkušeností, nenavrhuje Christofle jen nové kolekce pro každodenní stolování a dekorace interiérů, ale i širokou paletu okrasných předmětů a módní doplňky, zejména šperky. Ze značky luxusního nádobí se Christofle přeměnil ve světovou luxusní značku vycházející z “ducha stříbra”, jejímiž základními hodnotami jsou design, elegance a smělost.

#christofle #mood #priborovyset

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square