Koule na Vinohradech

Někdejší producent skupiny Depeche Mode Tim Simenon a zkušený restauratér Luděk Netušil přinášejí v Brixton Balls na pražských Vinohradech přináší nový styl ve street food gastronomii. Domácí masové koule! Díky úzké spolupráci s nejlepšími místními dodavateli a pečlivému výběru surovin, nabízí chutné pokrmy, které stojí za to. Chcete rezervaci? Obraťte se na naše koordinátory.

Za podnikem stojí Luděk Netušil, který pracoval v restauraci Divinis, a britský hudební producent Tim Simenon, původem z Brixtonu. Oba muži také sami vymysleli interiér maličkého bistra. Útulnému prostoru dominují obnažené cihlové stěny ve stylu berlínských kaváren, velký pult a černé tabule s nabídkou. Dál už se sem vejde jen několik podlouhlých barových stolků připevněných přímo na stěnách nebo v okně. Nemají tu porcelánové talíře ani nerezové příbory. Jí se z papírových misek na jedno použití a ekologickou dřevěnou vidličkou. Kuličky si samozřejmě můžete vzít s sebou domů nebo do kanceláře.

Oba spolumajitelé jsou také jediní zaměstnanci. Sami každý den vaří, pak jídlo servírují, komunikují se zákazníky. Proto prý mají otevřeno jen od pondělí do pátku. V sobotu sbírájí síly a v neděli už se připravují na další týden. Luděk Netušil má na starosti samotnou výrobu kuliček, Tim připravuje omáčky a salát. Nabízejí pět variant kuliček a omáčku dle výběru, jako příloha se servíruje rýže basmati (večer jsou v nabídce i hranolky) a salát z červeného zelí s dresinkem z japonské majonézy, jogurtu, citronu a olivového oleje. Nejprodávanější je kombinace hovězích kuliček s čedarem, které se podávají s krémovou rajčatovou omáčkou. V nabídce jsou i exotičtější varianty, třeba pikantní hovězí kuličky s indickou kari omáčkou nebo vepřové koule s chorizem a paprikovou omáčkou. Nechybí ani možnost pro vegetariány, kterým tu servírují kuličky připravené ze sýru a cizrny a polité jogurtovým dipem.

#koulenavinohradech #brixtonballs #vinohrady

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square