Turnaj mistrů

Fandíte tenisu? Pak si nenechte ujít jedinečnou přehlídku těch nejlepších. Od 13. do 20. listopadu se v londýnské O2 Aréně utkají ty největší hvězdy světového tenisu!

Chcete být při tom? Zavolejte nám.

ATP World Tour Finals, známý jako Turnaj mistrů, představuje závěrečný tenisový turnaj mužské profesionální sezóny pro osm nejvýše postavených mužů ve dvouhře a osm nejlepších párů ve čtyřhře na žebříčku ATP. Závěrečný šampionát se odehrává vždy v listopadovém termínu a v letech 2009–2018 je místem konání britská metropole Londýn, konkrétně pak multifunkční O2 Arena, v níž byl instalován dvorec s tvrdým povrchem.

Soutěže dvouhry se účastní osm tenistů, z nichž každý odehraje tři vzájemné zápasy v jedné ze dvou čtyřčlenných základních skupin A a B. První dva tenisté z každé skupiny postupují do semifinále, které je hráno vyřazovacím systémem pavouka. První ze skupiny A se utkává s druhým ze skupiny B a naopak. Vítězové semifinále pak postupují do finále. Soutěž čtyřhry kopíruje formát dvouhry.

Turnaj mistrů byl založen v roce 1970. Premiérový ročník se odehrál v Tokiu. Nejvíce titulů ve dvouhře získal Švýcar Roger Federer, když dokázal vyhrát šestkrát. S pěti trofejemi ho následují Čechoameričan Ivan Lendl a americký tenista Pete Sampras. Rekordní počet sedmi titulů ve čtyřhře si připsal americký pár Peter Fleming a John McEnroe.

#turnajmistru #atpworldtourfinals #turnajmistrutenis

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square