Češky znovu ve finále

Dějištěm finále tenisového Fed Cupu mezi Francií a Českem bude 12. a 13. listopadu Štrasburk. Hrát se bude na tvrdém povrchu v hale Rhénus Sport. Svěřenkyně kapitána Petra Pály budou usilovat o vítězný hattrick a pátý titul za šest let. Chcete podpořit české tenistky? Právě nyní je nejvyšší čas na zajištění vstupenek i celé cesty.

Český tým má s Francií vyrovnanou bilanci 3:3 na zápasy. Loňské semifinále v Ostravě domácí tenistky vyhrály 3:1, přičemž rozhodnuto bylo už po třetí dvouhře. Ve Francii se hrálo naposledy před deseti lety, v baráži o Světovou skupinu tehdy český tým prohrál 2:3. Francouzky, které ve Fed Cupu triumfovaly v letech 1997 a 2003, staví především na výkonech Kristiny Mladenovicové a Caroline Garciaové. Tenistky

Fed Cup je ženská týmová soutěž v tenise, do roku 1995 známá jako Pohár federace (Federation Cup), kterou pořádá Mezinárodní tenisová federace. Jedná se o největší mezinárodní týmovou soutěž v ženském světovém sportu hranou v podobě světového poháru v tenise (The World Cup of Tennis). Premiérový ročník se uskutečnil v roce 1963. Nejvícekrát triumfovaly Spojené státy, které vyhrály 17 ročníků a 11krát odešly jako poražený finalista. Celý systém turnaje je prakticky totožný s mužským Davis Cupem.

#fedcup #vstupenky

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square