Po stopách Indiana Jonese

Vydejte se do míst, která objevil archeolog Hiram Bingham, muž, který prý byl inspirací pro postavu Indiana Jonese. Cestu na Machu Picchu můžete podniknout v úžasném vlaku a přenocovat v nevšedním hotelu, který sousedí s tajemným komplexem Inků.

Kontaktujte nás a zařídíme vše.

Machu Picchu jsou ruiny inckého kultovního města v peruánských Andách. Nacházejí se na horském sedle 400 metrů nad řekou Urubamba v nadmořské výšce 2430 m. Inkové začali město stavět okolo roku 1430. Později bylo opuštěno a zcela zchátralo a upadlo v zapomnění. Jen před pár dny uběhlo 105 let od chvíle, kdy ruiny objevil americký archeolog z Yaleovy univerzity Hiram Bingham. Ten měl za ženu vnučku zámožného klenotníka Charlese L. Tiffanyho a i díky rodinným penězům tak financoval část expedičních výdajů. Od svého objevení se město stalo významnou turistickou atrakcí Peru i celé Jižní Ameriky. V roce 1983 bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO a v roce 2007 bylo Machu Picchu zařazeno mezi nových sedm divů světa.

Po Hiramu Binghamovi je pojmenován luxusní vlak společnosti Belmond (dříve Orient-Express), který vozí turisty na úzkorozchodné trati mezi Cuzkem a Machu Picchu, která dnes představuje jednu z mála přístupových cest na toto archeologické naleziště. Vlak má dva restaurační vozy, vyhlídkový a barový vůz. Celkem pojme 84 cestujících. Vozy jsou zdobeny ve stylu 20. let podle slavných Pullmanových vozů.

Unikátní hotel Sanctuary Lodge, který jako jediný leží na dosah ruin bájného města, patří rovněž společnosti Belmond. Nabízí dech beroucí výhled na Macu Picchu a okolní překrásné horské scenerie. Načerpáte energii a zregenerujete znavené tělo v nádherných hotelových zahradách nebo během některé z široké škály masáží a aromaterapeutických ošetření. Hotel nabízí různé kategorie ubytování včetně luxusního prezidentského apartmá. Dvě restaurace nabízejí pokrmy mezinárodní nebo peruánské kuchyně a výborné drinky nebo čaje podávají v místním baru.

#postopachindianajonese #machupiccu #sanctuarylodge #unikatnihotel #dechberoucivyhled #zajistimecestu

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square