Nejdelší skluzavka světa

Chystáte se do Londýna? Pak rozhodně nevynechejte jízdu z vrcholu nejdelší klouzačky na světě. Otevřeli ji teprve nedávno v Olympijském parku královny Alžběty a měří 178 metrů. Cesta z vrcholu, který se nachází 76 metrů vysoko, až na zem trvá zhruba 40 sekund.

Vstupenku je třeba pořídit si předem a zarezervovat si datum a čas jízdy. Pokud se na nás obrátíte, vše zajistíme.

Skluzavka The Slide obtáčí kolem věž ArcelorMittal Orbit, kterou navrhnul sochař Anish Kapoor u příležitosti olympijských her. Klouzačka byla přidána teprve nyní a její tvůrci doufají, že bude rovněž považována za umělecké dílo. Peter Tudor, ředitel návštěvnického centra, vysvětluje, že už dříve lidé klikatou budovu považovali za „helter-skelter“, čímž odkazuje ke stejnojmenné písničce Beatles o jízdě v zábavním parku.

Návštěvníky se na skluzavce snaží její tvůrce, belgický umělec Carsten Holler dezorientovat, jelikož projíždí z osvětlené části do naprosté tmy a není tak proto lehké odhadnout, kde se právě nacházejí a kdy přijde další zatáčka či sjezd. Pro lepší skluz je třeba využívat speciální podložky a samozřejmostí jsou ochranné helmy, neboť dolů pojedete rychlostí až 24 kilometrů za hodinu.

Děti mají vstup povolený až od osmi let a musí měřit alespoň 130 centimetrů. Dospělí zase nesmí vážit více než 130 kilogramů. Doporučuje se volnější oblečení, brýle nejsou překážkou. Je navíc nezbytné pořídit si vstupenku předem a při té příležitosti si zarezervovat datum a čas jízdy, případně několika jízd během jednoho dne.

#nejdelsiskluzavkasveta #zajistimevstupenkuacestu #carstenholler #londyn

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square