Do Rakouska za klidem i exotikou

Trendem doby je dovolená off-line. Dopřejte si absolutní odpočinek bez telefonů uprostřed světa korutanských a štýrských hor. Pokud ale chcete zažít s dětmi něco skutečně exotického, pak se vydejte se do Zell am See na Lama trekking. Rakousko poskytujee zážitky vyznavačům hor, jezer, termálních lázní i historických měst. Jen pár kilometrů od našich hranic si můžete vychutnat úžasné chvíle, kdykoliv se vám bude chtít.

Dejte nám vědet, pomůžeme vám vše zařídit.

Zklidnit se a zpomalit, to je dnes to, co lidé očekávají od dovolené. I ty však často bývají stresující: začíná to cestou, návštěvou co nejvíce památek, všudy přítomným internetovým připojením, kdy si kontrolujete e-maily či dáváte příspěvky na sociální sítě… A nakonec se vracíte ještě unavenější, než když jste odjížděli. Vznikají proto odpočinková místa, kde se zcela odpojíte od světa, a to doslova. Jedním z průkopníků tzv. dovolené off-line je rakouský hotel Hochschober.

V hotelu Hochschober spěch neznají. Úspěšně léčí stres a zabývají se syndromem vyhoření. A prvním “léčebným” nástrojem je hned u vchodu umístěná cedule s přeškrtnutým telefonem, pod níž stojí stojí akvárium, v němž se koupe pět mobilů. Na této dovolené se zkrátka v žádném případě pracovat nebude! Zato vás tady naučí odpočívat a máte zaručeno, že vás zpomalí. Své totiž udělá okamžitě klid, horská poloha a nádherná příroda korutanského pohoří Nockberge. Můžete vyrazit na procházku či náročnější túru, sednout na horské kolo nebo elektrokolo a prozkoumat okolí nebo si zaplavat ve vyhřívaném jezerním koupališti - světovém unikátu, kterým se pyšní právě hotel Hochschober.

K největším rodinným zážitkům patří objevné výpravy s lamami v Zell am See-Kaprun. Tato ochočená zvířata z And se nechají vést i dětmi, a ty tak mohou absolvovat i delší nevšední výlety. Od května do října se tak aktivní turisté, rodiny a milovníci přírody mohou vydat objevovat ledovce, hory a jezera ve společnosti těchto pozorných zvířat. Lamy jsou společenské, mají klidnou povahu a dar zklidnit všechny, kdo je následují. Tras je tady však nekonečně – region Zell am See-Kaprun nabízí 400 kilometrů turistických tras v každé výšce. Můžete ovšem zvolit i vícedenní výlety v horském regionu Pinzgau, s nocováním v romantických horských chatách. Zvířata vám nesou zavazadla a určují tempo a rytmus výpravy. Trasa a stupeň obtížnosti se vždy přizpůsobuje fyzické kondici účastníků.

#lamatrekking #rakousko #zajistimecestu #hoschschober

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square