Zucchero

Jeho hity znají posluchači na obou stranách Atlantiku. Spolupracoval s největšími hvězdami populární, rockové i operní scény jako např. se Stingem, Rolling Stones, Michaelem Jacksonem nebo Lucianem Pavarottim a hostily ho nejvyhlášenější světové koncertní síně – ať již to byla newyorská Carnegie Hall nebo londýnská Royal Albert Hall. Zucchero – jeden z nejrespektovanějších zpěváků, skladatelů a kytaristů vystoupí 12. října po pěti letech v Praze ve Foru Karlín.

Chcete si poslechnout tuto legendu? Obraťte se na nás.

Adelmo Fornaciari, který je celému světu známý pod uměleckým pseudonymem Zucchero, se narodil v roce 1955 a jen o patnáct let později se začal profesionálně věnovat hudbě. V roce 1984 se dočasně přestěhoval do Kalifornie, kde započal spolupráci s italským producentem Coradem Rustici, která se ukázala jako zlomová. Ze spojení Zucchero - Rustici nakonec vzešla celá řada nahrávek, včetně Zuccherových "nejzásadnějších" alb jako Blue's a Oro incenso e birra, které zpěvák v roce 1990 zčásti přezpíval do angličtiny a souhrnně vydal pod názvem Zucchero Sings His Hits In English. Tato kompilace přinesla hity jako Diamante, Overdose (d'Amore), Wonderful World nebo duet s Paulem Youngem Senza Una Donna ("Without A Woman") - asi nejslavnější Zuccherovu skladbu dodnes, která si podmanila doslova celou Evropu. Následovala trochu temnější, ale kritikou vysoce hodnocená deska Miserere, která mj. přinesla duet s již zmíněným Lucianem Pavarottim a další masivní útok na hitparádové žebříčky v podobě alba Spirito DiVino. Na vrcholky hitparád Zucchera okamžitě po vydání katapultovala i píseň Baila Morena z alba Shake a s milióny prodaných kopií se zpěvák zapsal do hudební historie i s albem Zu & Co - kolekcí duetů s hudebními veličinami jako B. B. Kingem, Milesem Davisem, Stingem nebo Ericem Claptonem.

V roce 2010 zazářil s albem Chocabeck, na kterém spolupracoval s Brianem Wilsonem z Beach Boys a Bonem z U2 a které následně koncertně představil ve více než stovce! zemí. V roce 2012 nahrál v Havaně ve spolupráci s tamními nejlepšími hudebníky „La Sesión Cubana“ - kolekci sedmi zbrusu nových skladeb a šesti přearanžovaných starších hitů.

#zucchero #vstupenky #kultura

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square