Zaz se vrací

Po loňském fenomenálním úspěchu, kdy dvakrát vyprodala pražské Forum Karlín, stává se francouzský hudební fenomén jménem Zaz pravidelnou ozdobou předvánoční Prahy. A nejen to. Zaz vůbec poprvé zavítá také do Zlína. Zaz máte šanci vidět ve středu 7. prosince opět v pražském Foru Karlín a v sobotu 10. prosince ve zlínské hale Euronics.

Zavolejte a postaráme se o vstupenky.

Zaz prý považuje Českou republiku za svůj přechodný domov a podle jejích slov se k nám opět velmi těší. Loňské vystoupení Zaz patřilo k nejlepším loňským koncertům u nás. V žebříčku nejlepších uskutečněných koncertů za rok 2015 podle redakce MF Dnes umístilo na prvním místě! Její energická, hudebně i vizuálně precizní show plná originálních efektů a kulis obdržela maximální možnou známku 100%.

Isabelle Geffroyová, jak zní pravé jméno Zaz, se narodila ve středostavovské rodině ve městě Tours. Po matce učitelce podědila španělskou krev, což se v jejím zpěvu projevuje nadmírou temperamentu. Vystudovala hudební školu v Bordeaux, kde také poprvé vystoupila před publikem. Její umělecké pokroky ji vedly k rozvíjení talentu v bluesovém žánru a úspěch měla také s latino-rockovou kapelou Don Diego. Výsledkem toho bylo vystoupení na festivalu Musiques. Zaz objevila nové možnosti, odstěhovala se do Paříže, kde si vydělávala v kabaretu vystupováním pět hodin denně, sedm dní v týdnu. ZAZ je opravdu renesanční umělkyně, která je jako doma v mnoha hudebních stylech. Pohybuje se od jazzu k bluesu, od francouzských písniček po africké, andaluské, brazilské a latinskoamerické žánry, ve všech s radostí a poetickým nadšením.

Za svoji kariéru zpívala před desetitisícovým davem na stadionu Hendaye v jihozápadní Francii a v srdci Sibiře představila největší hity Edith Piaf (repertoár, který jí naprosto sedne). V kolumbijském solném dole odzpívala koncert, na který byl volný vstup, měla koncertní turné v Egyptě (bohužel neměla čas na prohlídku památek) a obecně nasbírala mnoho zajímavých zážitků.

V roce 2009 se stala překvapivou vítězkou finále třetího ročníku talentové soutěže Tremplin Génération France Bleu/Réservoir, které se odehrálo v pařížské Olympii. Přišla tam sama (ostatní soutěžící si přivedli fanoušky) a publikum dobyla, jako by je zaklela nějakým kouzlem. Také mocně zapůsobila na zpěváka jménem Raphaël, který se následně rozhodl napsat pro ni tři písničky. Tyto skladby pak nahrála ZAZ na své první album a mezinárodní úspěch na sebe již nedal dlouho čekat. Dvě poslední alba "Recto verso" a "Paris" se velmi rychle dostala na špičku a stala se nejprodávanějšími také v České Republice.

#zaz #vstupenky #forumkarlin #kultura

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square