Premiéry na Vinohradech

Vinohradské divadlo nabídne v příští sezóně hned několik premiér převážně klasických titulů.

Budete-li mít o návštěvu jedné z předních pražských scén zájem, kontaktujte nás.

První premiéra nové sezóny se ale odehraje ve Studiové scéně již 8. září. Bude to hra letošního jubilanta, dramatika Milana Uhdeho Zvěstování aneb Bedřichu jsi anděl, inspirovaná intimními životními osudy Karla Marxe. Jako host ji na Vinohradech nastuduje režisér a ředitel Národního divadla Jan Burian.

Divácky atraktivní bude i Její pastorkyňa Gabriely Preissové. Klasické drama, které je předlohou slavné Janáčkovy opery a stále živou a dnešek oslovující hrou o lidském údělu a různých podobách lásky milenecké, rodičovské a sourozenecké. Herecký part Kostelničky je výjimečnou příležitostí pro Dagmar Havlovou, která už před lety excelovala jako Eva v Gazdině robě téže autorky. Její pastorkyni Jenůfu hraje mladičká studentka DAMU Tereza Terberová, dále uvidíte kupříkladu Naďu Konvalinkovou, Pavla Rímského a Carmen Mayerovou. Ve scénografii Marka Cpina inscenaci připravuje režisér a dramatik Martin Františák.

Po léta uváděnou a diváky velmi oblíbenou inscenaci Feydeauovy frašky Brouk v hlavě by měla v repertoáru nahradit další komedie téhož autora, která se na vinohradském jevišti úspěšně hrála v 80. letech pod názvem Taková ženská na krku. Nyní ji divadlo uvede s titulem Když ptáčka lapají v režii Tomáše Töpfera.

#premierynavinohradech #jejipastorkyna #dagmarhavlova #vstupenky

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square