Nové Porsche Panamera

Porsche představil nedávno v Berlíně druhou generaci čtyřdveřového kupé s označením Panamera. Vůz, jehož exteriér spočívá v propojení tvarových principů třídimenzionálního vozu a sportovního kupé, rozvíjí tvarový prvek kultovního modelu 911 s odkazem na Porsche 356 A.

Máte o vůz zájem? Kontaktujte nás - novou Panameru lze objednávat již nyní.

Pro Porsche typický interiér byl pro novou Panameru vymyšlen velmi futuristicky. Prim zde hrají lesklé černé segmenty s dotykovými plochami, jejichž prostřednictvím se obsluhuje celá řada funkcí a které svým řešením s vynikající čitelností a přirozenou obsluhou připomínají interaktivní displeje chytrých telefonů a tabletů. Podstatně se omezilo použití klasických hardwarových spínačů a konvenčních ovladačů. Místo nich jsou v Porsche Advanced Cockpit použity na dotyk citlivé panely a displeje s možnostmi individuálního nastavení. Pro řidiče, spolujezdce a další cestující je přínosem, že obsluha stále většího množství komunikačních, komfortních a asistenčních systémů je nyní přehlednější a intuitivnější. Porsche Advanced Cockpit přenáší analogový svět do digitální podoby moderní dopravy. Nechává ale stále prostor pro vášeň: otáčkoměr zůstává centrálním ukazatelem mezi přístroji umístěnými za volantem a vzdává tak hold Porsche 356 z roku 1955.

Vozy Porsche vždy udivovaly nejen svými výkonem, ale také hospodárností. K posunutí kombinace těchto vlastností na novou úroveň použilo Porsche pro všechny verze druhé generace Panamery nové motory. Všechny jednotky jsou výkonnější a současně vykazují nižší spotřebu paliva a hladinu produkovaných emisí. Při vstupu nové Panamery na trh budou k dispozici tři nové motory s přeplňováním pomocí dvojice turbodmychadel: Panamera Turbo, Panamera 4S a Panamera 4S Diesel. Všechny jsou, a to poprvé i Diesel, vybavené pohonem všech kol a nově vyvinutou osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou Porsche Doppelkupplung (PDK). Zážehový motor V8 s výkonem 404 kW/550 koní pohání Panameru Turbo a zážehový vidlicový šestiválec o výkonu 324 kW/440 koní je určený pro Panameru 4S. Mimořádným točivým momentem 850 Nm a výkonem 310 kW/422 koní disponuje vznětový osmiválec použitý v Panameře 4S Diesel.

Turbomotory V6 a V8 Panamery jsou nové, výkonné a hospodárné. Pro všechny je společná i koncepce, kterou vývojáři motorů označují jako „horké strany uvnitř“. To znamená, že turbodmychadla jsou v nových motorech modelu Panamera situovaná mezi řadami válců. Toto řešení s centrálně umístěnými turbodmychadly má několik předností. Motory jsou kompaktnější a lze je uložit v karoseriích níže, posunuje se tak směrem dolů těžiště vozu. Kratší vzdálenost mezi turbodmychadly a spalovacími prostory zkracuje rychlost reakcí motorů, které lze ještě přiostřit stisknutím tlačítka Sport Response Button. Na volantu umístěný otočný volič jízdních režimů se poprvé představil v 919 Spyder a v nové Panameře nabízí čtyři režimy: Normal, Sport, Sport Plus a Individual. Uprostřed tohoto ovladače se nachází tlačítko Sport Response Button, po jehož stisku je k dispozici maximální výkonový potenciál modelu Panamera.

Panamera je vybavena mnoha sériově nebo volitelně dodávanými asistenčními systémy, jež zajišťují komfortnější a bezpečnější jízdu. K nejvýznamnějším systémům patří asistent jízdy v noci. Ke své činnosti používá termokameru, která rozpozná osoby a velká zvířata, na něž řidiče upozorní. Nové Matrix-LED světlomety, využívající 84 samostatných světelných diod, navíc dokážou při jízdě jak na potkávací, tak dálková světla cíleně světelným paprskem osvítit rozpoznaný potenciálně nebezpečný objekt. Nový asistent jízdy v noci patří k asistenčním systémům pomáhajícím předcházet nehodám. V tomto směru dominuje především Porsche InnoDrive s adaptivním tempomatem pro udržování přednastavené rychlosti a odstupu od vpředu jedoucího vozu. Tento systém ke své činnosti využívá nejen radar a čelní kameru, ale též data navigačního systému. Na základně získaných informací o průběhu trasy po následující tři kilometry dokáže aktivně regulovat zrychlování, zpomalování, volbu rychlostního stupně nebo režim jízdy setrvačností. Tento systém navíc podle zatáček a stoupání přizpůsobuje automaticky také rychlost jízdy.

#noveporsche #panamera #objednavatnyni #conciergezajisti #porschepanamera

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square