Brýle trochu jinak

Neobejdete se bez dioptrických brýlí? Belgický návrhář James Van Vossel přichází v nové kolekci značky THEO s důmyslným způsobem strukturování brýlí založeným na skládání. V unikátní řadě obrouček s názvem PLIÉ najdete čtyři modely brýlí s názvy v holandštině, francouzštině, italštině a portugalštině: Plooi, Pli, Piega a Plissado.

Chcete-li si tyto brýle pořídit, sjednáme vám návštěvu v ŽILKA OPTIK STUDIU – kontaktujte nás.

Návrhář si zde hraje s úžasnými vlastnostmi nerezavějící oceli. Namísto klasických spojů vytvořil brýle, které jsou jakoby kompletně poskládány z jednoho kusu. To samozřejmě nebyl snadný úkol, neboť obroučky musely zůstat dostatečně pevné i poté, co jej James přehnul, a zároveň si měly stále zachovat svou lehkost, vzdušnost a nadhled. Byl to skutečný designérský hlavolam, ale jedinečný výsledek stál i za tuto velkou výzvu! Obroučky jsou chemicky vyleptány z nerezavějící oceli, následně byly nožičky nejprve složeny směrem dopředu, a pak zpět přes vnější okraj obrouček.

Značka THEO a barvy jdou odjakživa ruku v ruce. Avšak u této kolekce byla barevnost nemenší výzvou než konstrukce. Koneckonců, nožičky a obroučky musely mít stejnou barvu jako vnitřní strana, protože brýle byly složeny naruby. Pokud jde o barevnou paletu, v kolekci najdete vše: od střízlivého antracitu po světlé odstíny.

#optikstudio #bryle #dioptrickebryle #zilkaoptik

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square