Tenisové US Open

Jeden z nejprestižnějších tenisových turnajů proběhne ve Flushing Meadows od 29. srpna do 11. září. Turnaje se zúčastní všichni přední světoví hráči, početné bude i zastoupení českých tenistů. Můžete navštívit nejen zápasy, ale spojit sportovní zážitky s prohlídkou New Yorku. Stojí za návštěvu.

Zařídíme vstupenky, hotely, letenky a doporučíme zajímavá místa i restaurace.

US Open, oficiálním názvem United States Open Tennis Championships je poslední ze čtyř tenisových turnajů nejvyšší kategorie – Grand Slamu, každoročně hraný na přelomu srpna a září. Od sezóny 2004 představuje vyvrcholení letní US Open Series konané na severoamerických betonech. První ročník mužských soutěží proběhl v roce 1881 na travnatých kurtech Casina v rhodeislandském Newportu.

Od roku 1978 se newyorský grandslam koná v Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové, ležícím v parku Corona Flushing Meadows newyorské čtvrti Queens. Všechny otevřené dvorce mají umělé osvětlení. Hlavním kurtem je největší tenisový stadion světa Arthur Ashe Stadium s kapacitou 22 547 sedících diváků, jenž získal pojmenování po afroamerickém tenistovi a prvním vítězi dvouhry v otevřené éře Arthurovi Ashovi. Druhý největší kurt nese název Louis Armstrong Stadium po americkém jazzovém hudebníkovi Louisi Armstrongovi. Jeho ochozy pojmou 10 200 návštěvníků.

Program US Open zahrnuje stejně jako na zbývajících grandslamech soutěže mužské a ženské dvouhry, mužskou, ženskou a smíšenou čtyřhru, soutěže legend, juniorů a vozíčkářů.

#usopen #vstupenky #grandslam

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square