Světový pohár ve vodním slalomu

Světový pohár ve vodním slalomu se v září opět vrátí do Prahy. Diváky překvapí i několik novinek a inovací. Nová disciplína Slalom Cross nahradí závody hlídek. Jak bude vypadat letošní Světový pohár a co tedy na návštěvníky od 2. do 4. září čeká?

Mezi kajakáři se tradičně představí silná česká sestava na čele s olympionikem Jiřím Prskavcem, stříbrným z OH v Londýně Vavřincem Hradilkem, nebo loňským mistrem ČR a čerstvým vítězem Světového poháru ze Španělska Vítem Přindišem.

Nová disciplína Slalom Cross se skládá z vyřaďovací soutěže mezi čtyřmi sportovci v kole, kteří závodí na trati s šesti brankami. Start je ze třímetrové rampy nad vodou. První v cíli vyhrává. Závod trvá od 40 vteřin do 1 minuty. Postupují první dva z každého kola, až se ve finále utkají nejlepší čtyři. Závod, který dnes může připadat spíše jako show, se může brzy stát vážným kandidátem pro zapsání na Olympiádě v Tokiu 2020.

Ani slavná Štěpánka Hilgertová nebude na startu v Troji chybět. O vítězství na domácí trati by se měla utkat s mistryní světa a olympioničkou Kateřinou Kudějovou. Mezi deblkánoisty a singlíři pak budeme moci vidět otevřené souboje o medaile ze Světového poháru i o vítězství v celkovém letošním bodování, které vyvrcholí ve slovinském Tacenu.

Letos čtvrtý ze série pěti Světových poháru se uskuteční za podpory bohatého doprovodného programu pro celé rodiny. Připraveny jsou autogramiády slavných hvězd našeho sportu, hudební vystoupení, soutěže pro děti a samozřejmě i možnost občerstvení.

#svetovypohar #vodnislalom

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square