Myslíte si, že jste skvělí?

Také občas podlehnete pocitu, že jste mimořádní a skvělí? Pozor na takové dojmy. Mohou být velmi záludné.

Před pár dny jsme měli v kanceláři schůzku s klientem. Poté, co jsme mu zařídili dovolenou přesně podle jeho představ, postarali se o byt v jeho nepřítomnosti a zabezpečili i jeho dva psy, za námi přišel, aby nám poděkoval a zaplatil si roční členství. Když odešel, s Lucií jsme na sebe pohlédly a zářily jsme blahem. „Bože, to jsme ale dobré,“ řekly jsme součastně. Kdybychom byly kočky, určitě bychom předly a slastně se protahovaly.

Měly jsme se připravovat na důležité jednání další den, ale to jsme nakonec odbyly mávnutím. Co vlastně potřebujeme chystat, když jsme tak skvělé, všechno přeci zvládneme.

Ještě jsem se vznášela na růžových oblacích, když mi zazvonil telefon a objevilo se číslo ženy, která naše služby využívá takřka denně. „Co pro Vás můžeme dnes udělat?“ zeptala jsem se. „Zítra odjíždím na ty tři týdny k moři a zapomněla jsem pořídit své půlroční holčičce pas. Jste skvělí, vy mi pas určitě zařídíte během dneška“, pravila a zavěsila.

Nepotřebovala jsem ani studenou sprchu, abych si zchladila hlavu rozpálenou předchozí chválou. Dokážeme vskutku ledacos, ale se státní správou nepohneme. Tady nepomůže ani sebevětší kytice růží pro úřednici, nepomůže ani, když si před ní kleknu, protože to není věc jedné osoby či jednoho úřadu. Takže musím s velkou pokorou klientce zavolat zpět a přiznat, že tohle prostě nedokážeme... Nebylo to lehké přiznání, útěchou mi snad jen bylo to, že jsme bleskově dokázali přeložit rezervaci hotelu, letenky i pronájmu auta. Přesto mi pachuť neúspěchu ulpěla na jazyku.

Je tak snadné propadnout pocitu vlastní výjimečnosti a dokonalosti. Povalování se v bahýnku blaženosti je příjemné, ale nikterak vám nepomáhá. Naopak. Nenutí vás totiž učit se něco nového nebo snažit se zdokonalovat. Pád z jakýchkoliv výšin je velmi rychlý, není příjemný, ale, i když si to někdy neradi přiznáváme, vlastně pomáhá. Přinejmenším sama sobě pak chci dokázat, že jsem opravdu skvělá a dobrá. A ta snaha mě stále posouvá... Nyní třeba k tomu, že všem klientům, kteří se chystají do zahraničí, zdvořile připomeneme, jaké doklady s sebou potřebují.

Terezie Kaslová

#jsmeskvelí

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square